Włosy na karku – jak sobie z nimi poradzić?

Niepożądane owłosienie, a do takiego niewątpliwie należą obfite włosy na karku, potrafią skutecznie popsuć samopoczucie niejednej kobiecie. Owłosiony kark uniemożliwia związanie włosów, gdyż wygląda to nieestetycznie. Dlatego dla lepszego samopoczucia warto pozbyć się włosów z tyłu szyi, stosując depilację woskiem karku. W ten sposób osłabimy cebulki włosów, dzięki czemu będą one rosły wolniej (będziemy mieć spokój na trzy, cztery tygodnie). Poza tym unikniemy takich przykrych dolegliwości (będących skutkiem golenia owłosienia maszynką) jak na przykład wrastanie włosków. Oczywiście, gdy owłosienie jest zbyt bujne, warto udać się do endokrynologa i zbadać poziom hormonów. Nadmierne ciemne owłosienie u kobiet w takich miejscach jak właśnie kark to efekt działania androgenów. 

NIE TYLKO KOBIECY PROBLEMY

Na zabieg depilacji woskiem karku zgłaszają się także mężczyźni – im ciężej ukryć owłosienie w tym miejscu, zapuszczając na przykład długie włosy. Panowie wybierają też depilację woskiem karku w fachowych salonach, ponieważ ciężko samemu przy użyciu maszynki czy golarki poradzić sobie z tym problemem. Bez względu na płeć, skóra na karku jest dosyć delikatna, dlatego po zabiegu usunięcia woskiem owłosienia na karku dobrze jest zadbać o odpowiednią jej pielęgnację. Zniweluje to ewentualne podrażnienia. Do takich łagodzących zabiegów najlepiej nadaje się oliwka oraz różne balsamy – zwłaszcza te wzbogacone o witaminę A i E. Zaletą depilacji woskiem karku i innych części ciała jest niewątpliwie to, że ewentualne podrażnienia znikają bardzo szybko, a skóra potem jest wyjątkowo miękka i delikatna w dotyku.

 DEPILACJA WOSKIEM KARKU – PRZECIWWSKAZANIA

Trzeba wspomnieć o tym, że depilacja woskiem karku, choć jest bardzo skuteczna i komfortowa, nie jest wskazana dla wszystkich. Kto nie może skorzystać z takiego zabiegu? Przede wszystkim osoby, które mają łuszczycę, żylaki, zapalenie żył, brodawki czy świeżo opaloną skórę. Niektórzy ludzie mają też uczulenie na wosk – oni także powinni zrezygnować z depilacji woskiem karku.