Narzuty Rena Home

Na stronie sklepu internetowego Rena Home masz wyselekcjonowany wybór koców, poncz, narzut oraz szali. Jeśli zajmujesz się wyposażaniem apartamentu i potrzebujesz czegoś, co urozmaici wystrój oraz doda mu nieco koloru i świeżego charakteru, pomyśl nad kocem albo narzutą.

U nas w sklepie znajdziesz trzy rodzaje narzut wełnianych. Jednym z nich są narzuty dwustronne – jasnoszara oraz turkusowo-groszkowa. Oprócz takich modeli mamy w asortymencie narzuty w kratę – beżowa i szara krata – oraz z frędzlami – w zieloną kratę i łososiową kratę.

Narzuty bawełniane a wełniane

Narzuta na łóżko czy kanapę może występować w różnych wariantach pod względem tkaniny, z której jest uszyta. Warto więc postawić na jakieś naturalne, ekologiczne włókno, które będzie zdobić twoje wnętrze przez wiele lat. W naszym sklepie mamy dostępne produkty głównie z wełny (nowozelandzkiej lub merino), która jest materiałem o wielu zaletach. Czym odznacza się taka wełniana narzuta na łóżko? Na pewno jej największym atutem jest to, że się nie gniecie ani nie wymaga prasowania. Jest odporna na kurz i zabrudzenia, dzięki lanolinie, a więc nie wymaga częstego prania – jeśli już to tylko ręczne, ale najczęściej powinno wystarczyć przewietrzenie wełnianego wyrobu. To włókno naturalne i ponadczasowe, które sprawdzi się w każdym miejscu i w każdych warunkach.

Narzuta bawełniana z kolei wydaje się mniej praktyczna, ponieważ potrzebuje więcej „opieki”. Łatwo się gniecie, zatem jeżeli zależy nam na jej aspekcie estetycznym, będzie wymagała częstego prasowania. Poza tym potrzebuje także systematycznego prania, ponieważ szybko się brudzi i może gromadzić kurz. Oczywiście taka narzuta ma też swoje zalety – jest miękka w dotyku, przewiewna i oddychająca, a także nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.

Wybór oczywiście należy do ciebie – zarówno wełna, jak i bawełna mają swoje plusy i minusy, które dla jednych mogą być mniej, a dla innych bardziej istotne.