Jak poradzić sobie z nadmiarem włosów pod pachami?

Dla wielu osób golenie pach to w zasadzie konieczność. Nie tylko to wymóg estetyczny, ale przede wszystkim chodzi o zachowanie względów higienicznych. Niestety golenie pach nie należy do najprostszych czynności. W tym miejscu skóra jest niezwykle delikatna i w łatwy sposób może ulec podrażnieniu. Warto zapoznać się z dostępnymi metodami usuwania owłosienia spod pach, aby nie zaszkodzić skórze oraz zminimalizować poziom bólu.

W jaki sposób golić pachy?

Nie należy tego robić w pośpiechu i byle jak. Na ten zabieg warto poświęcić nieco więcej czasu, aby później nie borykać się z podrażnieniami i nieestetycznymi krostkami. Dyskomfort w okolicach pach może być bardzo dokuczliwy. W tym celu w pierwszej kolejności należy wymoczyć skórę, oczyścić ją z potu, brudu oraz pozostałości po dezodorancie. To wszystko pozwoli na zmiękczenie włosów. Następnie nakładamy na pachy krem lub żel do golenia. Wówczas wystarczy podnieś rękę, ułożyć dłoń za głową i przy maksymalnym napięciu skóry zacząć usuwać włosy spod pach.

Jaką metodę wybrać?

To chyba najtrudniejsze pytanie w kontekście walki z nadmiernym owłosieniem pod pachami. Obecnie najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą jest depilacja woskiem pach. Ten sposób nie jest tak bolesny, jak ma to miejsce w przypadku użycia depilatora. Przy stosowaniu tej metody usuwane są włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastanie będzie odbywało się zdecydowanie wolniej. Pierwsza depilacja woskiem pach powinna być wykonana przez specjalistę, aby zabieg został przeprowadzony sprawnie.

Czy mężczyźni powinni golić pachy?

W dalszym ciągu większość mężczyzn ma spore wątpliwości, czy powinni pozbywać się włosów pod pachami. Niektórzy uważają to za niemęskie, ale prawda jest taka, że z powodów higienicznych jest to wskazane dla każdej płci. Zwłaszcza w przypadku nadmiernej potliwości wydaje się to wręcz konieczne. Warto też zaznaczyć, że antyperspirant będzie o wiele bardziej skuteczny, jeśli zostanie nałożony na gładką i wygoloną skórę.