Ślubne wariacje

Nie da się ukryć, że lista rzeczy, o którą należy się zatroszczyć przed ślubem, jest pokaźna, ale dla osoby, która jest typem człowieka zadaniowego, może okazać się nie lada frajdą. Narzeczeni, wyznaczając datę ślubu, muszą często szukać lokali na imprezę z rocznym wyprzedzeniem, zwłaszcza tych najbardziej obleganych bądź pożądanych ze względu na swoją okazałość. Następnie, jeśli młodzi ślub biorą w kościele, muszą udać się do księdza z propozycją daty zaślubin, a to z reguły wydaje się łatwiejsze, dlatego że w każdy piątek i sobotę odbywa się kilka takich ceremonii.

Akcesoria ślubne

Do podstawy ubioru pani młodej, czyli sukni ślubnej, dobierane są najróżniejsze dodatki. Wśród nich można wyróźnić narzutki, które służą przykryciu ramion w kościele lub są osłoną w momencie niepogody. Szale również są w asortymencie ślubnym, jednak wydają się mniej praktyczne, gdyż mogą się rozwiązać lub spaść z pani młodej, która  w jednej ręce trzyma bukiet ślubny, a drugą nakłada panu młodemu obrączkę w ramach przysięgi małżeńskiej. Akcesoria ślubne to także wszelkiego rodzaju biżuteria: wisiorki, bransoletki, kolczyki, czy też opaski ślubne do włosów.

Opaski ślubne do włosów – słów kilka

Od kilku lat króluje styl boho wśród aranżacji ślubnej, który bazuje na delikatnej sukience, skromnym bukiecie, często z polnych kwiatów. Jeśli chodzi o fryzurę do takiej stylizacji, to  wybierane są luźne upięcia, ozdabiane opaską ślubną do włosów w postaci wianka z kwiatami, które mogą być żywe lub suszone. Rozpuszczone włosy również są znakiem rozpoznawczym stylu boho, do których opaski ślubne do włosów mogą być charakterystycznie założone na czoło. Taki wianek może składać się z biżuterii w kolorze srebrnym lub złotym, z błyszczącymi cyrkoniami lub można zastosować świeże kwiaty. Kolejną przepiękną ozdobą do włosów są bogato zdobione grzebienie, które idealnie sprawdzają się do luźnego upięcia od boku lub jako całość przy fryzurze typu kok. Szerokie opaski ślubne do włosów z cyrkoniami królują w stylu glamour.