Depilacja dla proporcji

Najczęściej depilujemy nogi, pachy, niechciany wąsik, ale czasem musimy poddać się zabiegowi usunięcia owłosienia z mniej typowych miejsc. Jednym z nich jest czoło. 

Przygotuj się do depilacji

Choć zazwyczaj w tym miejscu włosy nie rosną, to czasem chcemy, aby było wyższe. W tym celu depiluje się pierwszą linię włosów, co daje efekt wysokiego czoła. Czasem zbyt widoczne owłosienie pojawia się po bokach czoła, co również nie jest uznawane za ozdobę twarzy. Depilacja woskiem czoła to najprostszy sposób na pozbycie się tego problemu. Twarz jest miejscem, które można poddawać różnego rodzaju depilacji. Do każdej z nich należy się odpowiednio przygotować. Przed odwiedzeniem salonu kosmetycznego powinniśmy pamiętać o paru zasadach. Przede wszystkim nie skracajmy zbytnio włosków, których chcemy się pozbyć. Wówczas mogą być trudne do usunięcia. Lepiej, żeby były za długie, bo takie łatwo skrócić do pożądanej długości. Najłatwiej depilacji poddać włosy, które mają od pół do centymetra długości. Przed depilacją warto też zadbać o skórę, która podczas zabiegu również styka się z woskiem. Powinna być doskonale nawilżona i elastyczne, w innym wypadku na jej powierzchni mogą pojawić się nieprzyjemne pęknięcia.

Wybierz odpowiedni moment

Zalecany jest także peeling ciała, który sprawi, że po zabiegu skóra dłużej pozostanie gładka i bez włosków. Depilacja woskiem trwa krótko, więc możemy dokonać jej kiedykolwiek. Jednak kobiety, które są szczególnie wrażliwe na ból nie powinny się decydować na zabieg podczas miesiączki, bowiem wówczas skóra jest bardziej wrażliwa. Usuwanie włosów przy pomocy wosku należy powtarzać średnio co trzy lub cztery tygodnie, jeżeli zależy nam na trwałym efekcie. Jeżeli zauważymy na skórze niewielkie zaczerwienienia to nie jest to powód do niepokoju – powinno zniknąć po kilku dniach. Lepiej jednak nie wybierać się na zabieg depilacji w dniu lub tuż przed ważnym wydarzeniem, na którym chcemy prezentować się nienagannie. Czasem z depilacją woskiem warto poczekać, na przykład jeżeli na skórze mamy wysypkę czy inne niepożądane zmiany.