Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Depilacja woskiem jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Stoją za tym trzy powody:

  • trwałość
  • szybkość
  • uniwersalność.

Jeśli chodzi o powód trzeci, to jest on niezwykle cenny, gdyż za pomocą tej metody możemy depilować wszystkie części ciała. Depilacja woskiem karku, okolic bikini, nóg, pach – ta metoda jest przeznaczona dla osób, które zmagają się z niechciany owłosieniem w różnych miejscach. Uniwersalność depilacji woskiem polega także na tym, że można się jej poddać niezależnie od płci i wieku. Aby taka depilacja przyniosła zamierzone efekty, dobrze jest się do niej przygotować.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Przede wszystkim od dobrego nastawienia psychicznego. Jest to ważne zwłaszcza gdy salon kosmetyczny w celu depilacji odwiedzamy pierwszy raz. Nie trzeba się krępować tego, że chcemy depilować woskiem kark, piersi czy też wąsik nad górną wargą, a jesteśmy kobietami. Nie ma w tym fakcie nic dziwnego – wiele kobiet poddaje się zabiegowi usuwania włosów z tych miejsc. Gdy już nastawimy się pozytywnie i zadbamy o swój nastrój psychiczny, musimy zadbać o sferę fizyczną. W tym celu można używać lekkich peelingów i kosmetyków nawilżających. Natomiast w dniu depilacji, jeśli chcemy użyć jakiegoś kosmetyku, to musimy pamiętać o tym, żeby się on dobrze wchłaniał i nie zostawiał na skórze żadnej warstwy mogącej sprawić, że depilacja woskiem będzie mniej skuteczna.

CZEGO NIE ROBIĆ PRZED DEPILACJĄ?

Dwa dni przed usuwaniem owłosienia za pomocą wosku należy zrezygnować z solarium i z sauny. Powód jest prosty – chodzi o to, żeby skóra nie była podatna na podrażnienia. Nie należy też golić włosów, trzeba wręcz zadbać o to, żeby były należytej długości – czyli takiej, która umożliwi depilację woskiem. Istnieje też opinia, aby w dniu depilacji nie wykonywać wyczerpujących ćwiczeń fizycznych, gdyż sprawią one, że skóra będzie zbyt ukrwiona. Jeśli nie wybieramy się na depilację woskiem karku czy wąsika, ale nóg, bikini czy brzucha, warto zadbać o to, żeby nasze ubranie było luźne i z naturalnych materiałów. Ułatwi to regenerację skóry po zabiegu.