Włosy na brzuchu – jak je skutecznie usunąć?

Plecy, pośladki czy brzuch – w tych miejscach włosy nie są mile widziane i potrafią popsuć humor nie tylko  kobietom (u których nadmierny porost włosów może występować w wyniku na przykład zaburzeń hormonalnych), ale także mężczyznom. Panowie często włosy na brzuchu uważają za mało estetyczne i szukają skutecznych sposobów, jak się ich pozbyć. W pierwszym odruchu sięgają po różnego rodzaju maszynki do golenia – mechaniczne i elektryczne. Niestety taka metoda powoduje szybsze odrastanie włosów, a do tego są one jeszcze mocniejsze i gęściejsze. Ponieważ w skutek obcierania się świeżo ogolonych miejsc o ubrania albo też w wyniku drapania ich (swędzenie skóry bardzo często występuje po goleniu włosów maszynką) może dojść do zapalenia mieszków włosowych, ta metoda usuwania włosów z klatki piersiowej nie jest najlepsza. Dostępną (także jeśli chodzi o cenę), skuteczną i zdecydowanie łagodniejszą w skutkach jest depilacja woskiem brzucha.

DEPILACJA WOSKIEM BRZUCHA – CZY TO BOLI?

Depilacja woskiem brzucha niestety może sprawić ból, dlatego w wielu gabinetach stosowane są specjalne maści, które znieczulają skutecznie skórę podczas zabiegu usuwania włosów woskiem. Należy też pamiętać o tym, żeby po depilacji woskiem brzucha stosować różne preparaty chłodzące, które przyniosą ulgę. Należy też nawilżać i natłuszczać podrażnioną skórę.

EFEKT NA DŁUGO

Mimo że depilacja woskiem brzucha może powodować ból, to warto w nią zainwestować, ponieważ jej efekty są trwałe i można się nimi nawet do czterech tygodni. Poza tym już po pierwszym zabiegu włoski odrastają cieńsze i jest ich mniej. Na depilację woskiem brzucha mężczyźni decydują się ze względów estetycznych oraz higienicznych. Gładkie ciało jest też ważne dla tych panów, którzy uprawiają sport – skóra bez owłosienia, na przykład podczas pływania, zwiększa aerodynamikę. Poza tym podczas wysiłku fizycznego miejsca, na których rosną włosy, pocą się o wile bardziej, a tym samym mogą nie za ładnie pachnieć.