W jaki sposób skutecznie depilować dłonie?

Dopiero od niedawna depilacja dłoni stała się czymś powszechnym. Osoby posiadające ciemne i gęste owłosienie na rękach systematycznie usuwają je ze względów estetycznych. Depilowanie dłoni to nie tylko konieczność występująca u mężczyzn, ale także u kobiet. W obu przypadkach można zastosować kilka metod, które bezboleśnie, a co najważniejsze skutecznie usuną owłosienie z tego obszaru ciała.

Golenie dłoni klasyczną maszynką

W dalszym ciągu najpowszechniejszą metodą niwelowania owłosienia dłoni jest wykonanie tego zabiegu za pomocą klasycznej maszynki do golenia wraz z pianką lub żelem. W tym przypadku należy pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach m.in. konieczna jest częsta zmiana maszynki, nie można jej zbyt mocno dociskać do skóry dłoni oraz nie należy podrażniać ogolonych miejsc ręcznikiem. Niestety metoda ta nie jest dość trwała, włoski szybko odrastają, a dodatkowo stają się mocniejsze.

Trwałe rezultaty depilacji dłoni przy użyciu wosku

Na szczęście istnieje skuteczniejszy sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia na rękach. Depilacja woskiem dłoni przynosi bardziej trwałe efekty oraz nie jest tak bardzo bolesne, jak w przypadku wykonywania tego samego zabiegu na inne partie ciała. Wosk usuwa włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają zdecydowanie wolniej niż, jak to ma miejsce przy użyciu klasycznej maszynki do golenia. Depilacja woskiem dłoni wykonywana w profesjonalnym salonie niweluje praktycznie do zera ryzyko podrażnień czy stanów zapalnych mieszka włosowego.

Usuwanie włosów z dłoni za pomocą depilatora

Wielu producentów depilatorów w dalszym ciągu zachęca osoby zmagające się z problemem nadmiernego owłosienia rąk do stosowania tego specjalnego urządzenia. Niestety ta metoda choć tak samo skuteczna, jak depilacja woskiem dłoni, to jest o wiele bardziej bolesna. Ponadto depilator powinien posiadać odpowiedni rozmiar, gdyż zbyt duże urządzenie może nie być w stanie dokładnie oczyścić skórę dłoni z niechcianych włosów.