Depilacja woskiem miejsc intymnych. Z kart historii

Depilacja woskiem miejsc intymnych wśród kobiet powszechna była już w starożytności. Wiele przekazów głosi, że popularna była przede wszystkim w Atenach, ale stosowana w całej starożytnej Grecji oraz w innych rejonach antycznego świata…

Dlaczego depilacja woskiem miejsc intymnych była w owych czasach tak szeroko rozpowszechniona? Według Arystofanesa kobiety stosowały ją po to, aby unikać wszystkiego, co mogłoby uczynić ich podobnymi do mężczyzn. Dziś czasy się zmieniły! Depilacja woskiem miejsc intymnych cieszy się popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Warto pamiętać, że depilację woskiem miejsc intymnych stosowała między innymi jedna z najpiękniejszych kobiet świata – władczyni Egiptu Kleopatra.

Skąd o tym wiemy?

Wiele źródeł, z których możemy czerpać wiedzę o tym, jak wyglądała w czasach antyku depilacja woskiem miejsc intymnych i jaki miano stosunek do tego zabiegu, dostarczyli nam starożytni w swoich pismach i dziełach sztuki, które po sobie pozostawili. Przyjrzyjmy się chociażby greckim marmurowym posągom. Wykuci w kamieniu mężczyzn greccy mają płeć najczęściej pokrytą naturalnym, często obfitym owłosieniem. Jednak płeć kobiety jest zawsze gładka.

Co było dalej?

Gdy na Zachodzie skończył się renesans stosunek do włosów w okolicach intymnych radykalnie się zmienił. Uważano wówczas, że funkcją włosów jest ukrywanie wstydliwych części ciała, a więc także i same włosy uważano za wstydliwe. Ale i to przekonanie uległo ewolucji. Depilacja woskiem miejsc intymnych, pach i tułowia ponownie stała się modna, a jej popularność wzmogła się w szczególności pod wpływem reklamy, zwłaszcza kampanii reklamowych przeprowadzonych w latach 1914–1945 w Stanach Zjednoczonych. I tendencja ta wciąż się utrzymuje! Z zabiegów depilacji woskiem miejsc intymnych można dziś korzystać bez ograniczeń i decyduje się na to wiele osób – zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zabiegi oferowane są również przez sieć salonów w całej Polsce Time for Wax. Serdecznie zapraszamy!