Regularna depilacja

Depilacja ma wielu zwolenników i choć pojawiają się mody na ciała niepozbawione owłosienia, to znikają tak szybko, jak się pojawiły. Wydepilowane ciało po prostu wygląda bardziej estetycznie i pozwala zachować higienę. Dlatego depilacja powinna stać się naszym nawykiem, któremu poddajemy się regularnie. 

Jakość i profesjonalizm

Możemy to robić samodzielnie, ale depilacja skuteczniejsza będzie z pewnością, gdy wykonają ją specjaliści w salonie kosmetycznym. Wbrew pozorom usunięcie zbędnego owłosienia tak, aby nasza skóra wyglądała bez zarzutu, nie jest takie łatwe. Pomocne są w tym umiejętności, a także wysokiej jakości profesjonalne kosmetyki. Jeżeli nasze ciało nie jest obficie pokryte włosami, to czasem wystarczy, że użyjemy maszynki do golenia. Do wyboru mamy jednorazowe, z wymiennymi ostrzami i elektryczne. Najłatwiej włosy poddają się, gdy jesteśmy tuż po kąpieli. Do golenia powinniśmy też stosować specjalne kremy, które zmiękczą owłosienie i ułatwią ich usunięcie. Tym sposobem możemy wydepilować nogi czy pachy, ale nie gólmy maszynką owłosienia na twarzy, bo z pewnością nie osiągniemy zadowalającego efektu. 

Na ciepło lub na zimno

Zbyt krzaczaste czy szerokie brwi, niechciany wąsik albo baczki wymagają zupełnie innych zabiegów. Depilacja woskiem wąsa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na pozbycie się niechcianego owłosienia na twarzy. Do wszelkiego owłosienia na twarzy najlepiej stosować dobrej jakości wosk, który jest delikatny, a jednocześnie pozwala pozbyć się włosów na długi czas. Wosk można stosować zarówno na zimno, jak i na ciepło. W pierwszym przypadku ma on postać plastrów, które możemy stosować samodzielnie, podczas domowej depilacji. W salonach kosmetycznych stosuje się najczęściej wosk na ciepło. Efekty takiego zabiegu utrzymują się nawet do czterech tygodni, dlatego możemy go wykonać na przykład przed wyjazdem na urlop i cieszyć się latem gładką skórą. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie stosuje się do produkcji wosków, zabiegi te są niemal bezbolesne, nie przyczyniają się do podrażnienia skóry i trwają krótko. Poddawanie się im regularnie sprawi, że włosy staną się coraz cieńsze i słabsze.