Niektóre z kobiet borykają się z problemem w postaci rosnących na piersiach włosów. Owłosienie może być delikatne, ale może też przybierać mocniejszą postać (zwłaszcza wokół brodawek). Jakie są przyczyny wyrastania włosków na piersiach. Otóż należą do nich:
- zaburzenia hormonalne (zwiększony poziom męskich hormonów, np. testosteronu, menopauza albo ciąża)
- genetyka (często skłonność do nadmiernego owłosienia jest dziedziczona z pokolenia na pokolenie)
- przyjmowane leki.
Jeśli włoski są grube, wyrastają w dużej ilości i to w różnych miejscach typowych dla mężczyzn, np. nad górną wargą czy też na plecach, warto udać się do endokrynologa. Niezależnie od przyczyn i podjętych działań, kobietom zależy na tym, aby w skuteczny sposób pozbyć się włosków na piersiach. Z dwóch powodów: po pierwsze mogą się one wydawać nieestetyczne, a po drugie – fakt posiadania owłosienia na piersiach bywa krępujący i źle wpływa na samopoczucie psychiczne kobiety.
KTÓRA METODA DEPILACJI JEST NAJLEPSZA?
Depilacja woskiem piersi, usuwanie włosów laserem, użycie pęsety – to trzy metody, które są najczęściej stosowane do pozbycia się owłosienia na piersiach. Laser jest metodą skuteczną, ale niestety drogą – poza tym nie do końca jest w stanie usunąć włoski jasne i cienkie (a takie przeważnie występują na piersiach); pęseta z kolei i wyrywanie nią włosków to żmudna robota, a poza tym po takim zabiegu włosy mają tendencję do wrastania. Depilacja woskiem piersi wydaje się być metodą najbardziej optymalną i skuteczną. Najlepiej w celu jej zastosowania udać się do specjalizującego się w takich zabiegach gabinetu kosmetycznego.
DEPILACJA WOSKIEM PIERSI – ZABIEGI PO
Jeśli kosmetyczka oceni, że nasze włoski na biuście wymagają depilacji woskiem i poddamy się temu zabiegowi, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry tuż po zabiegu. Ponieważ jest ona na piersiach delikatna, może ulec podrażnieniom (które jednak mijają dość szybko). Dlatego warto stosować po depilacji woskiem piersi różne balsamy nawilżające i regenerujące.