Profesjonalna depilacja woskiem

Depilacja woskiem to zabieg, który można wykonać w domu za pomocą gotowych preparatów zakupionych w sklepie kosmetycznym. Można, ale nie trzeba. Jeśli chcemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany fachowo, warto udać się do gabinetu kosmetycznego. Tam profesjonalne i przeszkolone kosmetyczki zajmą się szybkim i bezbolesnym usunięciem naszego problemu. Właśnie, to słowo klucz: bezbolesnym. Istnieje opinia, że zabieg depilacji przy użyciu wosku jest bolesny. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że to opinia osób, które wykonywały ten zabieg samodzielnie. Co więc stoi za tym, że depilacja woskiem odcinka lędźwiowego, piersi czy brzucha (a więc miejsc bardzo wrażliwych), jest mniej bolesna, gdy wykonuje ją kosmetyczka? Po pierwsze wspomniana już wcześniej wiedza i technika. A po drugie – możliwość doboru w gabinecie kosmetycznym odpowiedniego rodzaju wosku. Istnieją bowiem woski (np. Magic Wax), które są przeznaczone do depilacji szczególnie wrażliwych miejsc. Takie preparaty są naturalne, nie powodują podrażnień oraz mają dużą elastyczność.

BEZ GIMNASTYKI…

Dosyć problematyczne jest, nawet przy użyciu zwykłej maszynki, samodzielne rozprawienie się z włosami rosnącymi w trudno dostępnych miejscach, a nie zawsze mamy okazję (czy też chcemy) poprosić kogoś o taką przysługę. Dlatego na przykład depilacja woskiem odcinka lędźwiowego, karku czy też pośladków najdokładniej będzie wykonana w gabinecie kosmetycznym. Zamiast więc przyjmować dziwne pozy podczas depilowania się samodzielnie (co w skrajnych przypadkach może być nawet niebezpieczne, jeśli żaden z nas człowiek guma), warto oddać się w ręce profesjonalistów, którym łatwiej będzie dotrzeć w niektóre rejony naszego ciała niż nam samym.

…I TANIEJ

Depilacja woskiem sama w sobie nie jest zabiegiem drogim, a jeśli dodamy jeszcze fakt, że jej efekty utrzymują się nawet do czterech tygodni, to już w ogóle ulga dla portfela. Zakup wosku w drogerii wychodzi drożej, zwłaszcza gdy jednocześnie chcemy wydepilować parę części ciała. A na przykład depilacja woskiem odcinka lędźwiowego, nóg i okolic bikini podczas jednej wizyty w gabinecie kosmetycznym jest naprawdę opłacalna.