Depilacja na czas

Depilacja to właściwie codzienność. Nikogo nie dziwi już depilacja pach, nóg, karku etc. Nie dziwią też stosowane metody. Depilacja woskiem brzucha czy intymnych części ciała to także stały punkt w ofercie salonów kosmetycznych. Ważne jest jednak, aby wykonywane zabiegi charakteryzowały się długotrwałymi efektami, a także by nie tracić na nie za wiele czasu. Dlatego też na popularności zyskuje depilacja wykonywana woskiem.

ŁATWO PRZEWIDZIEĆ

Depilacja woskiem (niezależnie od tego, czy jest to depilacja woskiem brzucha, czy pośladków) zajmuje mniej więcej pół godziny. Dlatego wiele kobiet bardzo ceni sobie tę usługę. A to z tej przyczyny, że łatwo im z napiętego czasu w ciągu dnia wykroić trzydzieści minut. Na dłuższe zabiegi zazwyczaj nie ma czasu. Żeby mieć komfort czasowy, jeśli chodzi o wykonanie szybkiej, ale i dokładnej depilacji woskiem, warto wybrać salon, który pracuje w dogodnych godzinach i zdążymy wpaść do niego po pracy albo gdy dziecko będzie na zajęciach dodatkowych. Niektóre z salonów wprowadziły do oferty takie udogodnienie, że na depilację woskiem można przyjść bez wcześniejszego umawiania się. 

DŁUGI TERMIN TRWAŁOŚCI

Jeśli chodzi o oszczędność czasu, to depilacja woskiem gwarantuje nam spokój na około cztery tygodnie. W ten sposób nie musimy tracić cennych chwil na codzienne golenie włosów maszynką. Co więcej, na przykład depilacja woskiem brzucha powoduje, poza opóźnieniem czasu odrastania włosków, to że za każdym razem są  cieńsze i rzadsze. Zupełnie odwrotnie niż przy użyciu maszynki – pozbywanie się zbędnego owłosienia w ten sposób powoduje odrastanie mocniejszych, gęściejszych i ciemniejszych włosów (co nie działa krzepiąco). Poza tym maszynka może podrażniać skórę, a to z kolei może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych – przypadłości, która bywa w leczeniu dość czasochłonna. 

Depilacja woskiem to nie tylko rozwiązanie dla zaganianych kobiet, ale także dla mężczyzn, którzy o siebie dbają, a nie mają zbyt wiele czasu na przesiadywanie w gabinetach kosmetycznych. Panowie także mogą skorzystać z depilacji woskiem brzucha, karku czy torsu.