Gładka skóra na wakacjach

Wakacje to czas wyjazdów – urlopów w rodzimych miejscowościach lub egzotycznych krainach. Za każdym razem (jeśli oczywiście pogoda na to pozwala) okres ten wiąże się z noszeniem skąpych ubrań albo plażowania w kostiumach. Wakacyjna czy też letnia garderoba wymaga tego, aby nasza skóra dobrze się prezentowała. Była należycie nawilżona, a także wydepilowana – to wszystko przyczyni się do zwiększenia komfortu naszego wypoczynku.

 ADIEU NA DŁUGI CZAS!

Jeśli chodzi o nawilżenie skóry, to z ratunkiem przychodzą różne mleczka i balsamy, które możemy stosować nawet doraźnie na wyjeździe. Inaczej rzecz się ma w przypadku depilacji – warto zadbać o taką, która sprawdzi się przez długi czas, jest tania (żeby nie obciążać budżetu przed wyjazdem) i łatwo dostępna. Wszystkie te cechy posiada depilacja woskiem. Tym sposobem możemy wydepilować większość miejsc, z których chcemy się pozbyć zbędnego owłosienia. Szczególnie sprawdzi się przed wyjazdem depilacja woskiem ścieżki (czyli odcinka od wzgórka łonowego do pępka) i okolic bikini. Ważne jest, aby szczególnie te okolice (a raczej zbędne na nich owłosienie) nie spędzały nam snu z powiek i nie przyprawiały o obawy, że włosy szybko odrosną. Żeby przedłużyć efekty takiej depilacji (a trwają one do czterech tygodni), można kupić serum opóźniające odrastanie włosów. A jeśli chcemy, żeby depilacja woskiem ścieżki i okolic bikini zlikwidowała wszystkie włoski, warto przed zabiegiem zastosować w tych miejscach peeling. Wtedy wszystkie włoski są nad skóra i na pewno zostaną usunięte.

Jeśli chcemy, by włoski były cieńsze, to można zafundować sobie depilację woskiem ścieżki i okolic bikini na długi czas przed wyjazdem – dwa czy trzy zabiegi skutecznie osłabią cebulki włosów.

BEZ PODRAŻNIEŃ

Chociaż depilacja woskiem nie jest zbyt inwazyjna i nie powoduje długotrwałych podrażnień, warto na wszelki wypadek na zabieg umówić się trzy dni przed wyjazdem. Przez ten czas zdążą zniknąć ewentualne podrażnienia, a nasze ciało będzie się ponętnie prezentować nawet w najbardziej skąpym bikini. Jednak najważniejsze jest to, że nic nie zakłóci komfortu naszego długo wyczekiwanego wypoczynku.