Depilacja woskiem ud w Afryce

W roku 1946 Caroulal, korzystając z kryzysu na kontynencie, postanowił rozpocząć ekspansję na południe. Afryka wydała mu się doskonałym punktem, na dalszy rozwój organizacji „Depilacja Woskiem Ud”.

Zadanie zostało powierzone siostrze mężczyzny, PolyAnnie oraz jej synowi Michaelowi. Polly szczyciła się domieszką cygańskiej krwi i była głęboko przekonana, że po przodkach odziedziczyła dar jasnowidzenia, co skutkowało tym, że jeśli już decydowała się zaangażować w jakieś przedsięwzięcie, angażowała się w pełni, mając w sobie stuprocentową pewność zwycięstwa. Zadziwiająco często owo przekonanie skutkowało powodzeniem całej misji, co czyniło z Polly osobę wręcz stworzoną do pracy przy nowym projekcie Caroulal’a.

Depilacja w Afryce

Wybór rady nadzorczej padł na Nigerię i jej stolicę Abudżę. Polly, nie lubiąca marnować czasu, dynamiczna, choć niewysoka kobieta, szybko zabrała się do pracy. Nowe biuro zostało wynajęte w największym Abudżańskim centrum handlowym, przy pomocy nowego członka załogi – Josepha, mężczyzny urodzonego i wychowanego w Nigerii, który tamtejsze realia rozumiał doskonale. Wkrótce do zespołu dołączyły kolejne osoby: Hector i Jonathan. Obaj panowie od dziecka zafascynowani byli profesjonalną depilacją, jednak trudne warunki, w jakich dorastali, do tej pory nie pozwoliły im na realizację marzeń.

Obaj okazali się niezwykle pojętnymi uczniami i wkrótce stworzony wiele lat wcześniej w dalekiej Wielkiej Brytanii system nauczania zaowocował pierwszymi zadowolonymi, wydepilowanymi klientami. Depilacja woskiem ud rozkwitała na czarnym kontynencie, tak jak kiedyś w Europie. W ciągu pierwszego roku otwarto przedstawicielstwa w Erytrei, Somalii i Republice Południowej Afryki, a także w stolicy Egiptu, Kairze. Joseph wkrótce został dyrektorem generalnym do spraw biznesu w Afryce. Mężczyzna oprócz pasji i energii do depilacji do firmy wniósł też swoją drugą specjalność: miękkie metody zarządzania. Lean, Kaizen i Teoria Ograniczeń nie miały przed Josephem tajemnic i wkrótce afrykański oddział firmy stał się oddziałem najefektywniejszym.