Zabieg na cztery pory roku

Gładka skóra nóg wiosną i latem, jest efektem regularnej depilacji przez cały rok. Niechciane owłosienie możemy usuwać samodzielnie, ale zabieg w profesjonalnym salonie to gwarancja jego skuteczności. 

Ustrzeż się błędów

Podczas samodzielnego usuwania włosów możemy popełnić wiele błędów, a ich efektem może być między innymi podrażnienie skóry albo niedokładne usunięcie owłosienia. Zwłaszcza depilacja woskiem twarzy, której nie ukryjemy pod ubraniem, powinna odbywać się pod okiem doświadczonych specjalistów od depilacji. Mimo że na pozór jest to łatwy zabieg, to nietrudno popełnić błędy, których konsekwencje mogą być przykre, zwłaszcza dla naszej urody. Jeżeli nie chcemy cierpieć podczas zabiegu, zadbajmy o to, aby nasze wymagające usunięcia włoski, miały odpowiednią długość. Krótsze niż półcentymetrowe są trudne do usunięcia i wówczas depilacja nie będzie skuteczna. Usuwanie dłuższych niż centymetr włosów jest z kolei bardzo bolesne i może być czynnikiem, który zniechęci nas do regularnej depilacji. 

Wosk zamiast golarki

Zanim jednak zdecydujemy się oddać swoją skórę w ręce specjalistów od depilacji, upewnijmy się, że nie mamy uczulenia na któryś ze składników wosku. W salonie kosmetycznym warto zapytać o skład wszelkich preparatów, z którymi będzie mieć styczność nasza skóra. Należy też pamiętać, aby pomiędzy zabiegami depilacji woskiem nie usuwać włosków przy pomocy maszynki lub golarki. Golenie nóg czy pach sprawi, że włoski szybko odrosną, bo nie są usuwane razem z cebulkami. Częste golenie może spowodować, że włoski zaczną nam wrastać w skórę i wówczas staną się bardzo trudne do usunięcia. Golenie może też przyczynić się do tego, że włosy staną się mocniejsze, a depilacja woskiem je osłabia. Poza tym kontakt delikatnej skóry z ostrzem może czasem skończyć się skaleczeniem, co na dłuższą metę spowoduje pogorszenie się stanu skóry i zwiększenie jej wrażliwości na infekcje. W dniu depilacji na skórze nie powinno być warstwy kremu czy balsamu, ale po zabiegu należy ją regularnie nawilżać, aby była elastyczna i jędrna. Warto też regularnie przeprowadzać peeling.