Szybko, tanio, skutecznie, czyli depilacja woskiem

Gładka skóra bez zbędnego owłosienia to marzenie kobiet, a także mężczyzn. Dla wielu brak nadmiernego owłosienia zdecydowanie poprawia estetykę, a poza tym nie pozostaje bez wpływu na higienę. Dlatego czymś całkiem normalnym i powszechnym stało się depilowanie na przykład pach i okolic intymnych (nie wspominając już o nogach) – poprawia to komfort życia na co dzień, a także podczas wysokich temperatur czy też uprawiania sportów. Oprócz wymienionych miejsc poddawanych regularnej depilacji, gabinety kosmetyczne zajmują się usuwaniem owłosienia także z innych części ciała. Do najczęściej wybieranych metod (głównie przez wymienione w tytule zalety) należy właśnie depilacja woskiem.

DEKOLT, PIERSI, POŚLADKI ITP.

Depilacja woskiem dekoltu, piersi czy pośladków nie jest niczym dziwnym. Wiele kobiet w wyniku wahań czy nagłych zmian hormonalnych boryka się z problemem owłosienia w miejscach, które może być krępujące i źle wpływać na samopoczucie psychiczne. Długotrwały efekt (nawet do pięciu tygodni), gdyż włoski usuwane są razem z cebulkami, także wpływa na dużą popularność tego zabiegu. Bo przecież chodzi o to, żeby na przykład po depilacji woskiem dekoltu efektami cieszyć się jak najdłużej i nie obserwować co dzień z niepokojem, czy przypadkiem włoski znów się nie pojawiają. Decydując się na depilację woskiem, trzeba pamiętać o tym, że włoski muszą mieć długoś od 5 do 10 mm – wtedy efekty zabiegu są najbardziej zadowalające. 

A JAK Z BÓLEM?

Wiele osób ma obawy przed depilacją woskiem ze względu na to, że może być ona bolesna. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na depilację woskiem dekoltu, piersi czy pupy – czyli miejsc, na których skóra bywa szczególnie delikatna albo cienka. Prawda jest taka, że nie ma co porównywać doznań z samodzielnego wykonania depilacji woskiem do tych, które towarzyszą zabiegowi podczas gdy wykonuje je profesjonalna kosmetyczna w gabinecie. Wiedza i opanowana technika, jak nakładać i zdejmować wosk robią swoje. Poza tym w gabinetach są używane specjalne woski o recepturach, które sprawiają że są one odpowiednie właśnie do depilacji woskiem dekoltu czy brzucha.