Rodzaje wosków

Woski do depilacji dostępne są w różnych wersjach. Jeżeli nie wiemy, na jaki się zdecydować, i który będzie najlepszy dla nas, to zapytajmy o radę specjalistów w tym zakresie. 

Szybko i skutecznie 

W dobrych salonach kosmetycznych z pewnością dobiorą nam najbardziej odpowiedni wosk, ale i tak warto wiedzieć, czym różnią się między sobą i jakie rodzaje wosków dostępne są na rynku. Wybór odpowiedniego wosku zależny jest przede wszystkim od tego, którą część naszego ciała chcemy poddać zabiegowi. Depilacja woskiem należy do metod najszybszych i najbardziej skutecznych. Można ją przeprowadzić między innymi z pomocą wosku płynnego, który zazwyczaj sprzedawany jest w puszkach. W jego przypadku bardzo ważna jest temperatura, do jakiej zostanie rozgrzany. Na owłosione miejsca nakłada się go z pomocą specjalnej szpatułki. Trzeba pamiętać jednak, by kłaść go zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną włoski, których chcemy się pozbyć. Depilacja ciepłym woskiem uznawana jest za bardziej skuteczną niż przy użyciu plastrów, które stosuje się na zimno. 

Gładka skóra na długo 

Niezależnie od tego, jaką część ciała chcemy pozbawić owłosienia, najlepsza jest depilacja woskiem – policzki, broda czy baczki będą po niej długo wyglądały nienagannie. Jeżeli dostaniemy propozycję zabiegu z wykorzystaniem wosku w rolkach, to również możemy być spokojni o efekt. Zabieg ten wygląda tak, że rozgrzaną rolkę z woskiem przesuwa się po miejscu, z którego mają być usunięte włoski – na przykład po nodze – i zrywa włosy, w przeciwnym kierunku do ich wzrostu. Na rolce znajdują się paski flizelinowe, do których mocno przyklejają się włoski, dzięki czemu łatwo je usunąć. Możemy się też zdecydować na zabieg depilacji przy pomocy wosku twardego. Ten rodzaj wosku rozgrzewa się, a następnie szpatułką nanosi na owłosione miejsca na ciele. Dopiero, gdy zastygnie, zrywamy go energicznie „pod włos”.  Pozostałości należy usunąć delikatnym olejkiem, następnie nakłada się pielęgnacyjny balsam. Wybór odpowiedniego wosku jest bardzo ważną decyzją – od tego zależy bowiem nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo klientów i klientek.