Depilacja woskiem – bikini brazylijskie. Do jakiej bielizny i kostiumów będzie konieczne?

Depilacja woskiem – bikini brazylijskie pożądane jest z pewnością wówczas, gdy planujemy zakupienie skąpej bielizny lub bardzo skromnego kostiumu kąpielowego.

Owłosienie, samo w sobie, nie jest niedopuszczalne społecznie. Nie jest jednak akceptowane, jeśli wystawione jest na widok publiczny, gdy, na przykład, wystaje spod kostiumu kąpielowego. Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po najbardziej skromnej bieliźnie i oszczędnych strojach kąpielowych. Jeśli planujecie noszenie jednego z poniższych rodzajów bielizny, depilacja woskiem – bikini brazylijskie będzie koniecznością.

Stringi, mikrokini, micro bikini

Słowo stringi pochodzi z języka angielskiego i oznacza „sznurek”. Jest to rodzaj bielizny lub kostiumu kąpielowego, który ukrywa wyłącznie wzgórek łonowy i narządy płciowe u kobiet oraz genitalia u mężczyzn. Pośladki, zarówno w męskiej, jak i żeńskiej odmianie stringów pozostają całkowicie odsłonięte. Między nimi przechodzi cienki skrawek materiału, z którego stringi są wykonane. Dzięki temu zredukowaniu do minimum stringi bardzo często są niemal niewidoczne pod ubraniami. W najbardziej skromnym wariancie, jako mini-stringi lub mikro-stringi, obejmują wyłącznie narządy płciowe, resztę odsłaniając. Zaś mikrokini to nazwa, którą określane są stringi i skąpy biustonosz, tworzące strój kąpielowy. Nie jest wykluczone, że stringi istniały zanim pojawiły się majtki. Wiele prymitywnych ludów nosiło (a niektóre nadal noszą) przez wieki coś, co można by uznać za przodka stringów.

Tanga

Tanga to jedna z odmiana stringów. W porównaniu jednak ze stringami tylny pasek jest tu szerszy i obejmuje część pośladków. Tanga są mniej minimalistyczne niż stringi, jednak wciąż bardzo dużo odsłaniają. Wykonane są z dwóch kawałków materiału (może to być także skóra lub lateks). Pierwszy ma kształt trójkąta obejmującego genitalia. Drugi umieszczony jest z tyłu. Kawałki połączone są na biodrach cienkimi skrawkami materiału, co sprawia, że patrząc z boku można pomylić tanga ze stringami. Tanga występują w wersji zarówno kobiecej, jak i męskiej. Są również coraz bardziej popularnym krojem kobiecego stroju kąpielowego.