Depilacja woskiem miejsc intymnych… i co dalej? Jak pielęgnować depilowane miejsca po zabiegu

Depilacja woskiem miejsc intymnych to zabieg trwający niezbyt długo. Jednak przez pewien czas po jego zakończeniu depilowana skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Jak ją pielęgnować, by jak najszybciej osiągnąć pożądany efekt idealnie gładkiej, pięknej skóry?

Zajrzyjcie do naszego miniporadnika, w którym piszemy, jak pielęgnować skórę, która została poddana depilacji, a także, jak przygotować się do zabiegu. Uwaga. W zależności od płci zalecenia nieco się różnią. Warto zatem, by z naszym mikroprzewodnikiem zapoznały się nie tylko kobiety, ale by poznali go także mężczyźni.

Depilacja woskiem miejsc intymnych – jak przygotować się do zabiegu?

W przeddzień zabiegu zaleca się powstrzymać się od opalania i nie stosować peelingu, by uniknąć uszkodzenia skóry.

Depilacja woskiem miejsc intymnych – jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu przez kilka dni należy powstrzymać się od wizyt w saunie, łaźni i na solarium czy siłowni. Odradzane jest także opalanie się. Należy powstrzymać się od stosowania kremów do skóry, używać należy tylko delikatnych detergentów. Szczególnie ważne zalecenia te są w przypadku mężczyzn. Ponieważ pocą się oni w większym stopniu niż kobiety, w większym stopniu narażeni są także na infekcje.

Depilacja woskiem miejsc intymnych – na co zwrócić uwagę?

Depilacja woskiem może wywołać reakcję alergiczną. Jak ją rozpoznać? Po depilacji skóra po usunięciu wosku zmienia kolor na czerwony. Jednak po użyciu łagodzącego żelu zaczerwienienie powinno zniknąć. Jeśli jednak utrzymuje się, może to oznaczać, że wystąpiła reakcja alergiczna.

Depilacja woskiem miejsc intymnych – reakcje niepożądane

Ryzyka związane jest z usuwaniem włosów przy pomocy wosku to zapalenie skóry wywołane przez bakterie u osób o niskiej odporności i zapalenie mieszków włosowych. Warto pamiętać, że włosy stanowią ochronę skóry i niewłaściwe zaaplikowanie gorącego wosku może poparzyć i zranić skórę, a rany te mogą stać się punktami wejściowymi infekcji. Warto więc, decydując się na depilację woskiem miejsc intymnych korzystać z usług sprawdzonych, profesjonalnych salonów.