Włosy chciane i niechciane

Owłosienie na naszym ciele możemy podzielić na pożądane i niepożądane. Szczególnie niepożądane jest to, które nie powinno się w danym miejscu pojawić, jak na przykład damski wąsik czy włosy na brodzie. 

Odwiedź salon

Profesjonalnie wykonana depilacja pozwoli skutecznie pozbyć się tego problemu. Jednym ze sposobów jest depilacja woskiem – broda po takim zabiegu jest gładka i nie ma na niej śladów zarostu. Czasem na ten zabieg decydują się także mężczyźni, którzy chcą zarostu pozbyć się na dłużej niż pozwala na to zwykłe golenie maszynką. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, dlatego nie powinno się robić depilacji w dniu, w którym zależy nam na idealnym wyglądzie. Choć depilację woskiem możemy wykonać samodzielnie w domu, to jest co najmniej kilka powodów, dla których warto odwiedzić salon kosmetyczny, specjalizujący się w tego rodzaju zabiegach. Zatrudnieni tam specjaliści stosują zwykle wysokiej jakości wosk i wszelkie potrzebne do depilacji kosmetyki i preparaty, jakich nie kupimy w zwykłej drogerii. 

Gwarancja komfortu

Zabieg będzie też z pewnością lepiej i dokładniej wykonany, a czas jego trwania będzie zdecydowanie krótszy, niż gdybyśmy depilowali się sami. Używane w salonach kosmetyki mają też zdolność delikatnego znieczulania miejsca, które poddane zostaje zabiegowi, co jest gwarancją komfortu i braku bólu. Zaletą depilacji woskiem jest także to, że regularnie wykonywane zabiegi sprawiają, że włoski stają się coraz cieńsze i słabsze. Po zabiegu z wykorzystaniem wosku skóra nie swędzi i nie jest zaczerwieniona, co również jest doceniane przez klientki i klientów salonów kosmetycznych. Obecnie używany wosk mięknie już w niewysokiej temperaturze, dlatego nie podrażnia skóry. Nowoczesna depilacja to zabieg, na który bez obaw mogą się zdecydować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W profesjonalnych salonach, przy pomocy najlepszej jakości wosku, zabieg przebiegnie szybko i bezboleśnie. Dzięki temu z przyjemnością będziemy tam wracać i regularnie korzystać z depilacji.