Wczasy z dietą odchudzającą

W ostatnich latach bardzo modne stały się wczasy połączone z dietą odchudzającą. Wybiera się na nie wiele osób w różnym wieku. Niekiedy nawet w towarzystwie kogoś bliskiego. Jak wyglądają takie wyjazdy i jak długo trwają?

Turnusy 7 i 14 dniowe

Bardzo modne stały się turnusy 7 i 14 dniowe. Pobyt rozpoczyna się od badań i konsultacji lekarskiej. Każdego dnia kuracjusze biorą udział w rozgrzewce, gimnastyce na sali i aktywności na świeżym powietrzu. Często jest to nordic walking. Po południu zwykle ma miejsce część edukacyjno-rozrywkowa. Zajęcia odbywają się w formie wykładów na temat zdrowego odżywiania i samoleczenia. W planie dnia jest również spotkanie z dietetykiem. W niektórych obiektach organizujących takie właśnie turnusy można też udać się na masaż albo do sauny. Bardzo często organizowane są wycieczki rowerowe oraz inne aktywności. 7 czy 14 dni to wystarczający czas na to, by poznać zasady zdrowego odżywiania i dowiedzieć się, jak niezwykle ważną rolę odgrywa w życiu ruch. Ewa Dąbrowska ośrodki to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić. 

Wczasy z dietą odchudzającą – połączenie przyjemnego z pożytecznym

Niewątpliwie wczasy z dietą odchudzającą to świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Turnus 7 czy 14 dniowy daje możliwość oderwania się od codzienności, od pracy i innych obowiązków. Z drugiej strony umożliwia aktywne spędzanie czasu, zdrowe odżywianie i w dodatku stwarza warunki do pogłębiania swojej wiedzy na temat zdrowego odchudzania. Takie wyjazdy można zaplanować sobie w samotności, z osobą towarzyszącą albo nawet z całą rodziną. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą wybranego obiektu, aby dowiedzieć się, jakie są możliwości wypoczynku. 

Wczasy z dietą odchudzającą to świetne rozwiązanie dla osób, które od dawna zmagają się ze zbędnymi kilogramami i chciałyby w końcu się ich pozbyć. To oferta dla tych, którzy chcą przejść na zdrowy tryb życia i przy okazji, nieco wyszczuplić sylwetkę. Płeć nie ma tu żadnego znaczenia, podobnie jak wiek. Takie wczasy to przyjemność wynikająca z wypoczynku i pożyteczność za sprawą utraty kilogramów.