W zgodzie z trendami 

Wygląd brwi ma bardzo duży wpływ na to, jak prezentuje się nasza twarz. Mogą dodawać jej uroku albo zaburzać proporcje czy być zbyt wyraziste. Ich kształt to także kwestia mody – chyba żadna inna część naszego ciała nie jest tak uzależniona od aktualnych trendów.

Odpowiednie proporcje

 Trudno bowiem zmieniać wygląd nosa czy ust, a brwi dają duże pole do popisu. Można je porównać do włosów, bowiem nasze fryzury również zmieniają się na przestrzeni lat i ulegają modom. Choć czasem moda jest szalona i nieprzewidywalna, to jednak ma swoje granice. Dlatego niezależnie od niej zrośnięte brwi raczej nie są mile widziane przez ich posiadaczy. Brwi powinny mieć odpowiednie proporcje, ważna jest ich długość i szerokość, aby twarz wyglądała nienagannie. Zrośnięte nad nosem sprawiają, że twarz wygląda surowo i groźnie. Na szczęście tego defektu łatwo możemy się pozbyć, zwłaszcza że w miejscu, gdzie brwi się stykają, włoski są już słabsze i mniej gęste. Depilacji możemy też poddać początek, koniec, a także środek brwi – depilacja woskiem to najlepsze rozwiązanie. 

Uniknij błędów

Wosk do brwi to preparat bardzo skuteczny, a jednocześnie delikatny, który nie podrażnia skóry. Kwestię kształtu naszych brwi warto powierzyć profesjonalistom. Kobiety bowiem często popełniają wiele błędów, próbując samodzielnie je regulować. Jednym z najczęstszych jest wyrywanie zbyt dużej ilości włosków i pozostawianie sobie jedynie cienkiego paseczka brwi. Choć takie brwi podkreślają oczy, to dodają twarzy lat i sprawiają, że wygląda ona na groźną. Natura jest bardzo mądra i najczęściej obdarowuje nas brwiami, które najlepiej pasują do naszej twarzy i typu urody. Dlatego najlepiej tylko w niewielkim stopniu poddać je regulacji, bez radykalnej zmiany ich kształtu. Zbyt krótkie lub zbyt długie brwi z kolei zaburzą proporcje naszej twarzy. Ogólna zasada jest taka, że powinny zaczynać się tam, gdzie zaczynają się skrzydełka nosa, a kończyć tuż za zewnętrznymi kącikami oczu. Brwi podkreślone zbyt ciemną kredką sprawią, że będą zbyt kontrastowały z naszą skórą czy kolorem włosów.