To trzeba wiedzieć

Zanim odwiedzimy salon, w którym poddamy się depilacji, przygotujmy się do niej odpowiednio. Aby ułatwić zadanie osobie, która będzie wykonywać zabieg, a jednocześnie zapewnić sobie komfort, zadbajmy o odpowiednią długość włosków, które chcemy usunąć. 

Przed wizytą w salonie

Włoski nie powinny być zbyt krótkie, bo wówczas trudno się ich pozbyć i depilacja może być nieskuteczna, a nasze ciało nie tak gładkie, jak chcielibyśmy. Z kolei depilowanie zbyt długich włosów może być bolesne i zniechęcić nas do tego zabiegu. Optymalna długość włosów to pół centymetra lub maksymalnie centymetr. Nasza skóra przed depilacją powinna być oczywiście czysta, ale nie należy wówczas stosować żadnych kremów czy balsamów, bo to zmniejszy skuteczność działania wosku. Jeżeli w salonie kosmetycznym chcemy pozbyć się owłosienia z twarzy, to najlepszą metodą będzie depilacja woskiem – broda na której pojawiają się niechciane włoski, wąsik czy baczki już przestaną być naszym problemem. 

Tego przestrzegaj 

Kolejną rzeczą, jakiej powinniśmy się wystrzegać przed zabiegiem depilacji, a także po nim, jest opalanie się – zarówno na słońcu jak i w solarium. Po zabiegu musimy także zapomnieć na jakiś czas o wizycie na basenie – kąpiel w chlorowanej wodzie może mieć niekorzystny wpływ na naszą dopiero co wydepilowaną skórę. Sauna również nie jest wskazana – może sprawić, że zaczerwienienia po zabiegu będą się dłużej utrzymywać. Włoski pomiędzy depilacjami powinny móc sobie swobodnie rosnąć. Wykażmy się cierpliwością i nie skracajmy ich bez potrzeby maszynką, czy w inny sposób. A gdy już osiągną odpowiednią długość, powtórzmy zabieg w salonie kosmetycznym. Dzięki temu włoski staną się słabsze i będziemy mogli je usuwać coraz rzadziej. Warto też mieć świadomość, że trwałość depilacji może być różna u różnych osób, pomimo stosowania tego samego rodzaju wosku. Wszystko zależne jest od tego, w jakim tempie włosy nam odrastają, a u każdej osoby może ten czas być inny. Depilacja woskiem to jeden z najlepszych sposobów na gładką i piękną skórę.