Sposoby na opóźnienie wzrostu włosów, czyli w jaki sposób zwiększyć skuteczność golenia?

Golenie potrafi być tak samo uciążliwe, jak pocenie się. Zwłaszcza w okresie letnim chcemy zadbać o ogolone nogi, ręce i inne partie ciała, gdzie pojawiają się kłujące i nieestetyczne włoski. Pragniemy czuć się komfortowo, więc warto zadbać o opóźnienie porostu, tak aby cieszyć się dłużej gładką skórą. Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby opóźnić odrastanie włosków. W tym przypadku nie chodzi tylko o metody golenia, ale także czynności, które warto podejmować zarówno przed, jak i po zabiegu.

Czynności, które warto wykonać przed depilacją

Złuszczenie martwego naskórka i uwolnienie włosków przed depilacją sprawi, że zabieg będzie mniej bolesny. Zrobienie peelingu dobranego do stopnia wrażliwości skóry, w specjalnie przeznaczonych do tego rękawicach to kilka chwil, które poprawią komfort podczas golenia. Istotny jest też prysznic lub kąpiel, usunięte w ten sposób zostaną wszelkie naturalne wydzieliny skóry. Nawilżone zostaną także włosy, lecz należy pamiętać, żeby ich nie moczyć zbyt długo. Skóra może wówczas spęcznieć, a tym samym trudniej będzie można pozbyć się włosków.

Zadbaj o odpowiedni sposób golenia

W celu zminimalizowania dyskomfortu podczas depilacji warto odpowiednio nawilżyć skórę. Wystarczy nałożyć warstwę kremu lub żelu do golenia. Absolutnie nie należy stosować mydła, które zapycha ostrze maszynki i często przesusza naskórek. Podczas golenia nie powinno się zbyt mocno dociskać ostrzy do skóry. Technika ta sprawia wiele problemów oraz nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Depilacja woskiem rąk i innych partii ciała może okazać się skuteczniejszą i bardziej wydajną metodą usuwania nadmiernego owłosienia.

Nie zapominaj o swojej skórze po depilacji

O ogolonej skórze nie można zapominać, w tym celu warto rozsmarować naturalne olejki, aby głęboko odżywić skórę. Unikajmy perfumowanych i syntetycznych środków, a zaopatrzmy się w oleje kokosowe lub makadamię. Dobrze jest zaaplikować olejki na noc, krótko przed snem.