Sauny Kombi, nowość w ofercie producentów saun w dolnośląskim, na czym polega ich innowacyjność?

Sauna na podczerwień cieszy się dużą popularnością w salonach SPA, czy centrach sportowych w dolnośląskim. Podobnie jak zwykle sauny fińskie, które można spotkać w dziennych SPA, na pływalniach we Wrocławiu, czy innych miastach regionu. Tak duże nimi zainteresowanie wynika przede wszystkim z dobroczynnego wpływu, jaki wywiera na człowieka regularne korzystanie z sauny. Jakie korzyści wynikają z połączenia sauny infrared z klasyczną sauną fińską?

Producenci saun w dolnośląskim: jak prawidłowo korzystać z sauny fińskiej?

Sauna fińska to inaczej sauna sucha, której specjalna konstrukcja, budowa sprawia, że panuje w niej stała wysoka temperatura między 60 a 110 stopni Celsjusza i równocześnie niewielka wilgotność rzędu 5-15%. Istotne jest zatem, aby jej budowę zlecić producentowi saun w dolnośląskim, czy też w innym regionie kraju, który zadba o jej odpowiedni montaż i wysoką jakość wszystkich komponentów tworzących kabinę, a zwłaszcza piec, który ogrzewa kamienie, siedziska i oparcia. Największą pewność idealnego spasowania konstrukcji sauny można zyskać zlecając jej budowę, a wcześniej projekt producentowi saun we Wrocławiu, który zadba zarówno o część merytoryczno-formalną inwestycji, jak i atrakcyjne rozliczenie kosztów wytworzenia i montażu.

Korzystając regularnie z seansów w saunie można poprawić stan skóry, cery zwłaszcza jeśli boryka się ona z różnego rodzaju niedoskonałościami, czy to w postaci trądziku, czy też zapychaniem się skóry i tworzeniem zaskórników. Ciepło wytwarzane przez saunę odblokowuje gruczoły łojowe, reguluje wydzielanie sebum. Ponadto  ciepło łagodzi napięcie psychiczne, poprawia nastrój, relaksuje. Dla zwiększenia efektów terapeutycznych, w sytuacji gdy wysoka temperatura jest przeciwskazaniem do saunowania, warto zastanowić się nad zleceniem budowy sauny na podczerwień, która z roku na rok na popularności w centach zdrowia i sportu na terenie całego województwa dolnośląskiego.

Czym są sauny na podczerwień oferowane przez producentów saun w dolnośląskim?

Sauna na podczerwień oferowana przez producentów saun z obszaru województwa dolnośląskiego zamiast pieca ma specjalne promienniki IR, które dostarczają ciepło, a poprzez promieniowanie nagrzewają skórę i oczyszczają ją z wszelkich zanieczyszczeń, wraz z wydzielanym potem. Sauny infrared nie ogrzewają powietrza w saunie, ale bezpośrednio rozgrzewają organizm.

Szukając rozwiązania idealnego dla siebie i najbliższych idealnym zatem połączeniem mogą stać się saun kombi, które są hybrydą dwóch powyższych rodzajów saun. Znajdują się w dwa niezależne źródła ciepła: elektryczny piec taki jak w tradycyjnej saunie fińskiej oraz dodatkowo system termiczny emitujący podczerwień (infrared) – zwykle w postaci promienników ceramicznych EOS lub kwarcowych DR. Fisher. Można je dobrać kubaturą sauny i wyposażeniem pod potrzeby klienta. Zaletą podstawową saun kombi jest możliwość naprzemiennego korzystania — według potrzeb i samopoczucia z uzdrawiających mocy płynących  z seansów w saunie fińskiej czy też mocy promieni IR w trakcie sesji infrared.