Postaw na jakość

Decydując się na zabieg depilacji w salonie kosmetycznym, sprawdźmy najpierw, jakie ma on opinie, jakie kompetencje mają jego pracownicy i czy używają profesjonalnych wysokiej jakości kosmetyków. 

Zanim wybierzesz

Warto też odwiedzić wybrany salon w celu konsultacji. Podczas takiego spotkania specjalista od depilacji dowie się, jaki rodzaj skóry mamy i dobierze najlepszy rodzaj wosku do naszych potrzeb i oczekiwań. Do depilacji ciała używa się trzech rodzajów wosku. Wosk miękki sprzedawany jest zazwyczaj w metalowych puszkach. Przed rozprowadzeniem go na skórze należy go podgrzać do odpowiedniej temperatury. Służą do tego podgrzewacze, które są w każdym profesjonalnym salonie, gdzie przeprowadzane są zabiegi depilacji. Na ciało ten rodzaj wosku nakłada się przy pomocy szpatułki lub nożyka. Ważny jest także kierunek nakładania preparatu – powinien on być zgodny z kierunkiem, w którym rosną włosy. Wosk miękki to idealny preparat do usuwania włosów z dużej partii ciała, jak na przykład nogi. Stosując go na twarz, trzeba zachować szczególną ostrożność, bo wosk musi być podgrzany do wysokiej temperatury. 

Delikatny wosk twardy

Depilacja woskiem wąsika to zabieg, który można przeprowadzić z wykorzystaniem wosku twardego, przeznaczonego do stosowania na mniejszych powierzchniach ciała. Usuwanie włosków przy pomocy wosku twardego jest niemal bezbolesne i bardzo łagodne dla skóry. Jego nakładanie może jednak sprawić pewne kłopoty, bo wosk ma dużą gęstość, więc również nie warto robić tego samodzielnie. Zaletą takiego wosku jest duża skuteczność w usuwaniu włosków, a także to, że nie przykleja się do skóry. Wosk twardy nie musi być rozgrzany do tak wysokiej temperatury jak płynny, dlatego jest bardziej przyjazny dla skóry i nie grozi poparzeniem. Wosk taki kupuje się w bloku, ale dostępny jest także jako granulat. Łatwy w użyciu jest wosk w rolce, który również jest idealny do depilowania większych partii ciała. Kształt aplikatora sprawia jednak, że nie usuniemy nim włosów z trudniej dostępnych miejsc.