Nogi, pachy i nie tylko, czyli o depilacji woskiem

Poza krótkimi okresami w historii ludzkości (na przykład w czasie średniowiecza), gładkie ciało bez zbędnego owłosienia było bardzo pożądane i uznawane za ponętne. Depilowali się starożytni Egipcjanie (i co ciekawe używali do tego zabiegu także pszczelego wosku), a także mieszkańcy antycznej Europy. Depilacji były od dawien dawna poddawane wszystkie części ciała – długą tradycją może się poszczycić na przykład depilacja miejsc intymnych. Współcześnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni albo samodzielnie, albo podczas wizyt w gabinetach kosmetycznych poddają się zabiegom usuwania zbędnego owłosienia. Najczęściej przez kobiety za pomocą wosku w gabinetach kosmetycznych depilowane są nogi, pachy i okolice bikini. Jednak to nie wszystko. Kobiety zgłaszają się też na przykład na depilację woskiem paska pomiędzy piersiami oraz tzw. wąsika. 

NIC KRĘPUJĄCEGO

Bywa że włosy pojawiają się na kobiecym ciele tam, gdzie nie do końca powinny. Ale nie jest to niczym dziwnym – może to być wynik hirsutyzmu, czyli schorzenia charakteryzującego się występowaniem u kobiet owłosienia typu męskiego (na brzuchu, klatce piersiowej czy twarzy). Takie owłosienie może być efektem pewnych zaburzeń hormonalnych, dlatego warto się udać z tym problemem do lekarza. Jednak równolegle z nadmiernym owłosieniem można też walczyć w gabinetach kosmetycznych. Jedną z najbardziej popularnych metod jest właśnie depilacja woskiem. Jest ona skuteczna, osłabia cebulki włosowe, a jej efektami można się cieszyć nawet do czterech tygodni. Choć owłosienie w nietypowych miejscach często jest powodem wstydu wśród kobiet, to nie powinny się one krępować wizyty w salonie kosmetycznym i na przykład depilacji woskiem ścieżki pomiędzy piersiami

FACHOWE PORADY

Oprócz tego, że w gabinecie kosmetycznym bez skrępowania i w miłej atmosferze można poddać się zabiegowi usunięcia włosów z brzucha czy też depilacji woskiem ścieżki między piersiami, to dodatkowo możemy liczyć na fachowe porady. Mogą one dotyczyć na przykład tego, co zrobić, aby opóźnić odrastanie włosów po depilacji.