Nadmierne owłosienie – jak sobie z nim radzić?

Nadmierne owłosienie to zmora wielu kobiet. Jego przyczyną mogą być na przykład zaburzenia hormonalne – nadmierne wytwarzanie androgenów. Przypadłość ta często dotyka też kobiet po menopauzie, co też wiąże się z dużymi wahnięciami poziomu hormonów. Problemy z nadmiernym owłosieniem mają też kobiety w ciąży. Za nadmierne owłosienie odpowiada też zespół policystycznych jajników, a także wysoki poziom insuliny we krwi. Niewątpliwie pojawienie się włosów w miejscach, gdzie nie powinno ich być, jest problemem estetycznym. Jednak oprócz tego, nadmierne owłosienie to powód kompleksów, braku pewności siebie i złego samopoczucia psychicznego. 

RÓŻNE METODY DEPILACJI

Aby usunąć nadmierne owłosienie, kobiety decydują się na różne metody depilacji: woskiem, laserem, elektrolizą czy po prostu golą włosy przy użyciu maszynki (co nie jest dobrą metodą, gdyż powoduje szybkie ich odrastanie i to na dodatek grubszych i gęściejszych niż do tej pory). Wśród różnych metod depilacji do najczęściej stosowanych (także ze względu na przystępną cenę) należy depilacja przy użyciu wosku na ciepło. Depilacja woskiem tułowia czy innych części ciała, takich jak kark czy okolice krzyża pozwala pozbyć się owłosienia nawet na okres czterech tygodni. Dodatkowo depilacja woskiem tułowia w salonie kosmetycznym na pewno będzie wykonana dokładniej, niż wtedy gdy miałybyśmy zająć się tą częścią ciała same. Kosmetyczka bez trudu usunie za pomocą rozgrzanego wosku włosy nawet z trudno dostępnych miejsc. 

DEPILACJA W MĘSKIM WYDANIU

W przypadku mężczyzn depilacja także jest często wykonywanym zabiegiem. Najczęściej panowie decydują się na depilację woskiem tułowia. Mężczyźni w wieku od dwudziestu do czterdziestu lat poddają się właśnie depilacji klatki piersiowej i brzucha. Robią to głównie ze względów higienicznych – ciało pozbawione włosów ma mniejszą potliwość, a tym samym łatwiej utrzymać neutralny zapach skóry. Nie bez znaczenia są też względy estetyczne – wydepilowane ciało pozbawione zbędnego i nadmiernego owłosienia także w przypadku mężczyzn jest od pewnego czasu uznawane za bardziej ponętne i seksowne.