Męska depilacja, czyli nie tylko estetyka

Gdy do Polski dotarła moda na usuwanie włosów z nóg i pach, głównymi zainteresowanymi takimi zabiegami były kobiety. Podobnie było wtedy, gdy powstawały pierwsze zakłady kosmetyczne zajmujące się depilacją – to właśnie płeć piękna stanowiła prawie sto procent klientów. Jednak z czasem grono zainteresowanych depilacją różnych części ciała zaczęło się poszerzać o przedstawicieli płci męskiej. Chętnie zaczęli oni korzystać z takich zabiegów jak depilacja woskiem szyi, pleców czy też klatki piersiowej. Większość mężczyzn pytana o powody, dla których regularnie poddaje się zabiegom depilacji, wymienia: estetykę, higienę i wygodę. 

DLA SPORTOWCÓW I… BIZNESMENÓW

Ciało pozbawione nadmiernego owłosienia jest cenione przez zawodowych sportowców oraz także przez osoby uprawiające sport amatorsko. Wystarczy tylko przywołać obraz wydepilowanych ciał pływaków (w ten sposób zmniejszany jest opór i ciało staje się bardziej aerodynamiczne) albo pozbawionych owłosienia nóg kolarzy (tutaj głównym powodem golenia nóg jest dbałość o łatwiejsze oczyszczenie i gojenie się ewentualnych ran powstałych podczas bliskich spotkań z asfaltem). Poza wyżej wymienionymi aspektami, dla osób prowadzących aktywny tryb życia ważne jest też to, żeby ograniczyć pocenie się, a tym samym zniwelować nieprzyjemny zapach – w tym ma właśnie pomóc wydepilowane ciało. Ograniczenie potliwości jest też ważne na przykład dla mężczyzn, którzy są zmuszeni do noszenia garniturów czy koszul z długim rękawem nawet podczas wysokich temperatur. Dlatego też na depilację decydują się mężczyźni spędzający większość czasu za biurkiem. To tyle jeśli chodzi o względy higieniczne. Co do aspektów estetycznych, to na przykład depilacja woskiem szyi (bo ta metoda jest jedną ze skuteczniejszych i bardziej przyjaznych dla kieszeni) sprawia, że włosy nie wystają spod koszuli, co może psuć cały efekt elegancji. 

CO NAJCZĘŚCIEJ DEPILUJĄ MĘŻCZYŹNI?

Ponieważ wizyta w gabinecie kosmetycznym mimo wszystko nie należy do ulubionych rozrywek mężczyzn, to wybierają oni metody depilacji, które starczają na dłuższy czas, a przy tym nie są za drogie. Do takich należy depilacja woskiem. Poza wymienioną depilacją woskiem szyi, pleców czy karku, mężczyźni najczęściej decydują się też na depilację pach czy brzucha.