Higiena, uroda, wygoda, czyli gładki tors

Bujne owłosienie (i nie mówimy tu o włosach na głowie) jest wyznacznikiem prawdziwej męskości. Taki pogląd dotyczył na przykład owłosienia na torsie. Wydaje się jednak, że nie jest już on aktualny. Dowodem na to może być fakt, że coraz więcej panów decyduje się na usunięcie włosów z różnych części ciała. Chociaż do najbardziej popularnych metod usuwania włosów jeszcze do niedawna należała maszynka do golenia, to liczba mężczyzn, którzy decydują się na inne metody depilacji wciąż rośnie. Jedną z popularniejszych jest depilacja woskiem. A to dlatego, że jest trwała, tania i szybka. Ten ostatni czynnik też ma znaczenie, bo, jak wiadomo, mimo wszystko gabinety kosmetyczne nie są ulubionymi miejscami, w których panowie przebywają przez dłuższy czas.

ESTETYKA…

Dawno temu gładkie ciało, również męskie, było synonimem piękna. Dziś depilacja woskiem torsu także po części wynika z tych pobudek. Muskulatura klatki piersiowej, a więc torsu, najlepiej prezentuje się, gdy nie jest zasłonięta owłosieniem. Poza tym niezbyt estetycznie wyglądają włosy z klatki piersiowej wystające zza kołnierzyka eleganckiej koszuli czy sportowej koszulki. Chociaż estetyka jest dla panów ważna, nie oznacza to, że są oni w stanie dla niej cierpieć. A depilacja woskiem przez długi czas właśnie była kojarzona z bólem. Dziś depilacja woskiem torsu może być prawie bezbolesna, gdyż w salonach stosowane są specjalne woski, które działają delikatniej (mają niższą temperaturę podgrzania i nie przyklejają się do skóry, w związku z czym nie powodują podrażnień).

…I COŚ JESZCZE

Jak wiadomo, mężczyźni  cenią sobie praktyczne podejście do wielu tematów. Tak jest też w przypadku depilacji woskiem torsu. Nie od dziś jest jasne, że gładkie ciało przyczynia się do większej aerodynamiki, a tym samym do lepszych wyników w uprawianej dyscyplinie. Na przykład w pływaniu. Oprócz tego z gładkim torsem człowiek mniej się poci, nawet podczas konkretnego wycisku. Niewątpliwie ma to duże znaczenie nie tylko dla zmysłu wzroku najbliższego otoczenia, ale także dla zmysłu węchu.