Depilacja woskiem – szybko i na długo

Dla obu płci gładkie ciało bez zbędnego owłosienia to powód do zadowolenia, który umożliwia swobodne wyjście na plażę czy komfort w sytuacjach intymnych. Sposobem na pozbycie się owłosienia nawet z trudno dostępnych miejsc jest depilacja ciepłym woskiem w salonie kosmetycznym. Przeszkoleni pracownicy zakładów kosmetycznych wykonają profesjonalnie depilację woskiem odcinka lędźwiowego, a także każdego innego miejsca, którego nadmierne owłosienie spędza nam sen z powiek.

JEDNA WIZYTA – DŁUGOTRWAŁE EFEKTY

Depilacja woskiem odcinka lędźwiowego czy całych pleców może być trudna do samodzielnego wykonania w domowym zaciszu. I choćby dlatego należy w tym względzie skorzystać z usług profesjonalistów. Dobrze wykonany zabieg to przede wszystkim dokładność. Poza tym depilacja woskiem skutecznie osłabia cebulki włosów, dzięki czemu rosną one po prostu cieńsze i w mniejszym zagęszczeniu. Gdy pokusimy się o depilację ciała (zwłaszcza wrażliwych miejsc) maszynką do golenia, możemy zrobić to niedokładnie i dodatkowo podrażnić skórę. Poza tym włoski po goleniu maszynką szybko odrastają i powodują często swędzenie skóry – w wyniku drapania skóra staje się podrażniona, co nie wpływa dobrze na jej wygląd. Z efektów depilacji woskiem możemy cieszyć się do czterech tygodni i nie musimy mieć dodatkowych „atrakcji” w postaci podrażnionej skóry. 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO DEPILACJI WOSKIEM?

Jeśli chodzi nam po głowie na przykład depilacja woskiem odcinka lędźwiowego, powinniśmy zacząć od wyboru dobrego salonu kosmetycznego. Jak to zrobić? Można zdać się na pocztę pantoflową i popytać wśród znajomych, poczytać opinie w internecie albo po prostu udać się do danego salonu i szczegółowo wypytać o poszczególne zabiegi. Po takim wywiadzie będziemy wiedzieć, czy dobrze trafiliśmy. Umawiając wizytę powinniśmy pamiętać także o tym, że miejsc, które chcemy wydepilować woskiem, nie można golić trzy tygodnie przed zabiegiem.