Depilacja woskiem pośladków – zabieg skuteczny

Jędrne i gładkie ciało to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. O ile na to pierwsze mamy wpływ i pożądane efekty możemy osiągnąć dzięki ćwiczeniom i na przykład odpowiednim kosmetykom, to na gładkie (czyli bez zbędnego owłosienia) ciało nasz wpływ jest ograniczony. Zwłaszcza w przypadkach, gdy włosy obficie wyrastają tam, gdzie niekoniecznie są mile widziane. Często jest to sprawa genetyczna lub hormonalna, a więc nie do końca mamy na nią wpływ. Pozostaje więc skuteczna depilacja. Na szczęście usuwanie owłosienia także z miejsc mniej lub bardziej intymnych przestało być tematem tabu, dlatego depilacja woskiem pośladków uważana jest za standardowy zabieg, który można wykonać w większości salonów kosmetycznych.

ESTETYKA I HIGIENA

Depilacja woskiem pośladków jest wykonywana zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Dzięki tak przeprowadzonej depilacji, będziemy cieszyć się gładką skórą pupy do około czterech tygodni. A jakby tego było mało – odrastające włoski będą o wiele słabsze i rzadsze. Co jeszcze zyskujemy, decydując się na depilację woskiem pośladków? Na pewno ograniczamy możliwość wystąpienia podrażnień, które często są skutkiem używania do golenia delikatnej skóry pupy maszynek. Zabieg wykonany w ten sposób może być przyczyną zapalenia mieszków włosowych. Dolegliwość ta jest dość uciążliwa i nawracająca – często, aby się jej skutecznie pozbyć, konieczne jest branie antybiotyków. Dlatego lepiej nie fundować sobie takich atrakcji i postawić na bezpieczniejszą depilację pośladków woskiem

DEPILACJA BRAZYLIJSKA

Depilacja brazylijska to depilacja miejsc intymnych, a więc obejmuje ona również depilację woskiem pośladków. Zabieg ten jest popularny szczególnie latem – gładkie, wydepilowane ciało to coś, co na pewno pozwala czuć się komfortowo w takich miejscach jak plaża czy basen. Trzeba pamiętać o tym, że skóra zaraz po depilacji woskiem może być nadwrażliwa i lekko podrażniona (dla zmniejszenia tych efektów kosmetyczka zaraz po zabiegu nakłada na depilowane miejsca oliwkę), dlatego najlepiej wykonać ją trzy–cztery dni przed tym, zanim wyjdziemy na przykład na plażę. Po tym okresie skóra staje się bardzo gładka i miła w dotyku.