Depilacja woskiem pleców – skuteczny ratunek

Bujne owłosienie w miejscach gdzie nie powinno go nie jest dziś problemem ani dla kobiet, ani dla mężczyzn. W tym drugim przypadku proces oswajania się z zabiegami depilacyjnymi jest dużo młodszy – panowie stosunkowo niedawno zaczęli odwiedzać gabinety kosmetyczne w celu depilacji ciała. Jednym z popularniejszych zabiegów, któremu poddają się mężczyźni, jest właśnie depilacja woskiem pleców.

NIE TYLKO NA WAKACJE

Na depilację woskiem pleców mężczyźni zgłaszają się nie tylko w porze letniej, gdy czymś normalnym są na przykład urlopowe wyjazdy, podczas których (na przykład na plaży) panowie występują w samych kąpielówkach, a owłosienie na plecach jest widoczne. Sezon na depilację woskiem pleców trwa cały rok. Dzieje się tak nie tylko ze względów estetycznych, ale i praktycznych oraz higienicznych. Wielu mężczyzn prowadzi aktywny tryb życia, w związku z tym włosy na plecach mogą powodować dużą potliwość, a tym samym powstawanie przykrego zapachu. Nadmierne owłosienie na plecach jest też niejednokrotnie przyczyną braku pewności siebie mężczyzn w sytuacjach intymnych. 

DEPILACJA WOSKIEM PLECÓW – CZY DLA KAŻDEGO?

Usuwanie włosów z pleców za pomocą wosku jest bardzo popularne, bo zabieg nie należy do drogich, a jego efekty są długotrwałe (skóra pozostaje gładka nawet do czterech tygodni). Duża jego zaletą jest także to, że nie trwa on zbyt długo – średnio wystarczy pół godziny. Aby taka depilacja była mniej bolesna, w gabinetach kosmetycznych wykorzystywany jest specjalny wosk o zwiększonej elastyczności i niepowodujący podrażnień. Mimo tego na depilację woskiem pleców nie mogą się zdecydować panowie, którzy mają świeżą opaleniznę, stany zapalne skóry, zapalenie mieszków włosowych czy skłonności do alergii. Należy też pamiętać o tym, że jeśli depilacja woskiem ma być skuteczna, wskazane jest wykonanie peelingu. Co daje taki zabieg? Po nim wszystkie włoski wystają ponad powierzchnię skóry i w związku z tym są możliwe do usunięcia.