Depilacja woskiem miejsc intymnych… Co to jest?

Depilacja woskiem miejsc intymnych to półtrwała metoda usuwania włosów wykonywana za pomocą wosku. Co powinniśmy o niej wiedzieć? Zajrzyjcie do naszego miniprzewodnika, gdzie znajdziecie podstawowe informacje dotyczące tej tradycyjnej metody usuwania zbędnego owłosienia.

Na czym polega depilacja woskiem miejsc intymnych? Jakimi metodami jest wykonywana? Jakie są jej wady i zalety? Zajrzyjcie do naszego miniporadnika, gdzie znajdziecie garść podstawowych informacji na temat depilacji woskiem miejsc intymnych!

Depilacja woskiem miejsc intymnych, czyli…

Depilacja woskiem polega na usuwaniu niechcianych włosów przez nakładanie ciepłego lub zimnego wosku na skórę za pomocą szpachelki lub wałka i przyklejenie do niego włosów, a następnie ich wyrwanie. Metoda może powodować ból lub dyskomfort, choć wiele zależy od metody woskowania, rodzaju zastosowanego wosku oraz indywidualnej wrażliwości każdego z klientów.

Depilacja woskiem miejsc intymnych – zalety i wady

Depilacja woskiem miejsc intymnych ma, jak wszystkie inne metody pozbywania się zbędnego owłosienia zarówno zalety, jak i wady.Zaletą wosków jest to, że włosy są usuwane za ich pomocą wraz z cebulką. Włosy odrastają po średnio trzech-ośmiu tygodniach, są jednak bardziej miękkie i cieńsze niż wcześniej. Wadą tej metody jest bez wątpienia fakt, że może ona powodować ból i dyskomfort, a osoby o obniżonej oporności narażone są na infekcje.

Gdzie wykonać depilację woskiem?

Woskowanie może być wykonywane w domu lub w salonie. Zabieg można wykonać samodzielnie lub poprosić o pomoc osobę, do której mamy zaufanie albo też zamówić zabieg u profesjonalisty w salonie. Depilacja woskiem miejsc intymnych dostępna jest w ofercie Time for Wax. Sieć dysponuje placówkami w całej Polsce, między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Katowicach oraz Szczecinie i Trójmieście.Obejmuje łącznie kilkadziesiąt placówek. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.