Depilacja woskiem – dla kogo?

Depilacja woskiem, a więc zabieg, który polega na usuwaniu zbędnego owłosienia naturalnym woskiem rozgrzanym do temperatury od 37 do 38°C, staje się coraz bardziej popularny. Dzieje się tak dlatego, że jest on skuteczny – efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni. Poza tym w ten sposób możemy wykonać depilację woskiem lędźwi czy całych pleców, co w warunkach domowych i samodzielnie jest niemożliwe do zrobienia w sposób dokładny. Na depilację woskiem decydują się osoby, które mają problem z nadmiernym owłosieniem nawet w nietypowych miejscach. Do gabinetów kosmetycznych na ten zabieg zgłaszają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wokół depilacji woskiem narosło wiele mitów. Jednym z nich jest ten, że depilacji woskiem nie można wykonywać, gdy ma się pękające naczynka. Nie jest to prawdą. Ewidentnym przeciwwskazaniem są na pewno żylaki i owrzodzenie skóry. Nie jest też prawdą, że na taką depilację nie mogą się zdecydować kobiety ciężarne. 

ZALETY DEPILACJI WOSKIEM

Podstawową zaletą depilacji woskiem jest to, że powoduje ona osłabienie cebulek włosowych, więc włosy rosną cieńsze i rzadsze. Depilacja woskiem lędźwi, pośladków czy innych części ciała ma też taką zaletę, że działa jak peeling – usuwa martwy naskórek, dzięki czemu możemy się cieszyć gładką i miłą w dotyku skórą. Wykonując depilację woskiem w salonie kosmetycznym, możemy mieć też pewność, że zostanie ona wykonana z zachowaniem zasad higieny. Jest to bardzo ważne, bo po samodzielnej depilacji skóry maszynką do golenia możemy skórę podrażnić i w ten sposób nabawić się na przykład zapalenia mieszków włosowych. 

ZABIEG PRZED URLOPEM

Skąpy strój bikini czy kąpielówki noszone na plaży stają się powodem, dla którego zwłaszcza w okresie letnim wiele osób decyduje się na depilację okolic bikini czy też na depilację woskiem lędźwi. Należy jednak pamiętać, że do trzech dni po zabiegu skóra może być lekko podrażniona. Aby ulżyć sobie w tym dyskomforcie, można używać balsamów łagodzących albo oliwki dla niemowląt. Na szczęście ewentualne podrażnienia znikają dość szybko, a my możemy się cieszyć zdrową i gładką skórą.