Depilacja woskiem – debiut

Wiele kobiet zwleka z depilacją woskiem wykonaną w profesjonalnym salonie przeważnie z tego powodu, że zwyczajnie się wstydzi. Zwłaszcza jeśli chodzi na przykład o usuwanie włosków z innych miejsc niż nogi czy pachy. Depilacja woskiem piersi czy okolic bikini może wydawać się krępująca. I to z paru powodów: 

  • Jednym z nich jest fakt, że są to miejsca intymne i odsłonięcie ich podczas zabiegu depilacji może być dla niektórych pań krępująca. Aby pokonać tę obawę, należy zdać sobie sprawę, że nie jest się „tą jedyną”, która musi obnażyć się przed kosmetyczką, a poza tym, możemy być pewne, że profesjonalna obsługa zadba o luźną atmosferą, dzięki której wstyd pójdzie precz. 
  • Drugi powód to przeświadczenie o tym, że włoski na piersiach, pośladkach, brzuchu czy karku są czymś totalnie dziwnym i że jest się jedyną reprezentantką takiej „przypadłości”. Nic bardziej mylnego. Nadmierne owłosienie w takich miejscach to bolączka wielu kobiet – jest ono spowodowane na przykład wahnięciami hormonów czy też przyjmowaniem leków. Także bez obaw – umawiając się na depilację woskiem piersi, nie będziemy traktowane jak kuriozum i okaz encyklopedyczny.

CO POZA WSTYDEM?

Poza uczuciem wstydu, kobietom przed pierwszą wizytą często towarzyszy strach przed bólem. Też niesłusznie. Depilacja woskiem wykonana przez profesjonalną kosmetyczkę nie sprawia zbyt dużego bólu (wizję zdzieranych wraz z włoskami pasów naskórka także należy między bajki włożyć). Nawet usuwanie owłosienia z miejsc wrażliwych, podczas na przykład depilacji piersi woskiem, jest mało bolesne, gdy wykonuje je ktoś, kto zna się na rzeczy. Poza tym, do usuwania włosków z delikatnych miejsc (a zwłaszcza wtedy gdy jest to pierwsza wizyta) zazwyczaj używane są specjalne woski, które są bardzo elastyczne i nie podrażniają skóry. 

CHWILA RELAKSU

Właśnie tak! Z odpowiednim nastawieniem wizyta w salonie kosmetycznym i depilacja woskiem piersi, okolic bikini czy pupy może być potraktowana jako pora na relaks i czas tylko dla siebie. Takie podejście sprawi, że czas spędzony na zabiegu będzie czasem odprężenia.