Depilacja woskiem bikini – wszystko, co trzeba wiedzieć przed wizytą w salonie

Depilacja woskiem bikini – co to jest? Jakie są wady i zalety wosku? Komu i kiedy polecana jest depilacja woskiem bikini? Zapraszamy do lektury naszego miniprzewodnika! Poznaj podstawowe fakty na temat depilacji woskiem bikini, zanim udasz się na zabieg.

Depilacja woskiem bikini to zabieg polegający na usunięciu zbędnego owłosienia okolic intymnych przy pomocy wosku. Co trzeba wiedzieć o tej technice? Sprawdźcie!

Depilacja woskiem bikini – co to jest?

Woskowanie to rodzaj depilacji, w którym wosk nakłada się szpatułką lub wałkiem na wybrany obszar, po czym usuwa się go ręcznie lub za pomocą specjalnych pasków papieru wraz z włosami. Depilacja woskiem bikini daje tymczasowy efekt kosmetyczny na trzy do ośmiu tygodni. Regularne woskowanie sprawia, że ​​włosy stają się bardziej miękkie i cieńsze.

Wosk miękki czy wosk twardy?

Istnieją dwa rodzaje stosowanych w tego rodzaju zabiegach wosków, wosk miękki i twardy. Owłosienie usuwane jest za pomocą pasków bawełny w przypadku wosku miękkiego, zaś wosk twardy nie wymaga dodatkowych pasków. Wosk miękki stosuje się na większych częściach ciała, podczas gdy wosk twardy używany jest zazwyczaj do bardziej wrażliwych części ciała, takich jak bikini, pachy i twarz. Jego użycie powoduje mniejszy dyskomfort niż użycie wosku miękkiego, ponieważ przyczepia się on tylko do włosów, a nie do skóry. Warto pamiętać, że do depilacji woskiem stosowane są także substancje naturalne, na przykład wosk pszczeli.

Wosk w Time for Wax

Zabiegi w Time for Wax wykonywane są przy użyciu wosków najwyżej jakości. Do depilacji większych partii ciała stosowany jest różowy wosk miękki z talkiem o niskiej temperaturze topnienia. Zaś w przypadku okolic wrażliwych, przy zabiegach takich jak depilacja woskiem bikini stosowany jest wosk MAGIC WAX, dzięki któremu depilacja jest bardzo delikatna. Jaka jest tajemnica MAGIC WAX? Wosk ten przykleja się wyłącznie do włosków, a nie do skóry, co sprawia, że depilacja jest komfortowa i skuteczna. Zapraszamy do skorzystania z usług Time for Wax.
Depilacja woskiem jąder. Gdzie ją wykonać