Depilacja woskiem – bikini klasyczne. Do jakiej bielizny?

Depilacja woskiembikini klasyczne dobrze kombinuje się tylko z niektórymi rodzajami bielizny i kostiumów kąpielowych. Pamiętaj o tym, decydując się na wybór tego rodzaju depilacji. Do jakiej bielizny jest odpowiednie „klasyczne bikini”?

Zapraszamy do naszego mikroprzewodnika po bieliźnie do klasycznego bikini. Figi, stringi, a może klasyczne majtki? Co będzie najlepsze? Sprawdźcie.

Klasyczne majtki

To w przypadku klasycznego bikini wybór idealny.

Majtki to dopasowana kobieca bielizna zakrywająca pośladki, genitalia i wzgórek łonowy. Historia  majtek łączy się z historią stroju męskiego – to po prostu spodnie, którym skrócono nogawki.

Pierwsze męskie spodnie w wersji kobiecej noszone były przez małe dziewczynki pod spódniczkami. Miały biały kolor. Następnie do ich noszenia zachęcone zostały przez higienistki również i dojrzałe kobiety. Z początku ta część garderoby miała kolor biały lub różowy. Czarny kolor był od początku XX wieku do pierwszej wojny światowej zarezerwowany dla kobiet poważnych i matron. W latach 40. wszystko się zmienia – czarny staje się symbolem lubieżności.

Majtki w różnych odmianach

Majtki różnią się od siebie w zależności od stopnia zabudowania, stopień zasłonięcia z tyłu, szerokości po bokach oraz wysokości, na której są noszone. Mogą mieć przedłużone nogawki – wówczas przypominają męskie bokserki. Figi sięgają do talii lub tuż poniżej pępka i mają pełne pokrycie z tyłu, mają wyższy pas i boki sięgające poniżej bioder. Biodrówki są noszone niżej na ciele, z paskiem wokół bioder.

Z bawełny i satyny

Majtki mogą być wykonane są z różnych materiałów, w tym bawełny, koronki, lateksu, skóry, lycry, siatki, nylonu, poliestru, skóry surowej, satyny i jedwabiu. Konstrukcja zazwyczaj składa się z dwóch części (przedniej i tylnej), które są połączone szwami w kroku i bokach. Jeśli naszym wyborem jest depilacja woskiem – bikini klasyczne to raczej nie możemy pozwolić sobie na majtki transparentnego materiału ani z koronki.