Depilacja woskiem – bikini klasyczne. Co warto o niej wiedzieć

Depilacja woskiem – bikini klasyczne to już coraz rzadziej temat tabu. Wszyscy chcemy pięknie wyglądać i wspaniale się czuć. W przypadku depilacji miejsc intymnych ważną rolę odgrywają też kwestie higieny. Zajrzyjcie do naszego artykułu i sprawdźcie, na czym polega depilacja woskiem – bikini klasyczne.

Depilacja woskiem bikini klasyczne to usuwanie włosów z okolic intymnych za pomocą specjalnego wosku – gorącego lub zimnego. Wosk, nakładany na okolice intymne na przykład na pasku tkaniny, mocno przywiera do włosów i skutecznie je wyciąga. Praktyka ta kojarzona jest dziś głównie z kobietami, jednak stosują ją również i mężczyźni, chcący usunąć włosy łonowe.

Co to jest bikini?

Linia bikini to obszar górnej części nóg i wewnętrznych części uda, a także części, które zakryte są przez dolną część tradycyjnego stroju kąpielowego zwanego bikini, skąd też wzięła się nazwa tego obszaru ciała. Strój kąpielowy typu bikini, jak pewnie wszyscy wiedzą, składa się z biustonosza i trójkątnego dołu. Te dwa elementy są rozdzielone i pozostawiają odsłonięty brzuch tworząc tzw. dwuczęściowy strój kąpielowy. Nazwa bikini wzięła się od testu nuklearnego przeprowadzonego w ramach operacji Crossroads, na atolu Bikini, 1 lipca 1946 r., ale ubrania przypominające bikini istniały już w starożytności. Na Sycylii można podziwiać mozaiki przedstawiające kobiety noszące takie ubrania. W większości kultur włosy łonowe wystające spod stroju kąpielowego nie są mile widziane, a często także uważane za zawstydzające. Stąd wzięła się praktyka ich usuwania.

Estetyka i moda

Wiele osób decydujących się na zabieg, jakim jest depilacja woskiem bikini klasyczne ma także na względzie inne powody. Usuwają włosy łonowe, ze względu na indywidualne upodobania estetyczne, a także ze względów pielęgnacyjnych, bądź z dbałości o higienę osobistą. Warto dodać, że w niektórych częściach świata podejście do włosów rosnących na ciele ściśle reguluje religia, a niebagatelne znacznie w wielu przypadkach ma również moda!