Depilacja woskiem. Bikini french bez tajemnic

Marzysz o wakacyjnym wypoczynku nad ciepłym morzem? Chcesz pięknie i ponętnie wyglądać? Zajrzyj do poniższego artykułu, w którym wyjaśniamy, na czym polega depilacja woskiem bikini french

Depilacja woskiem bikini french – co to jest?

Depilacja woskiem oraz inne metody usuwania zbędnego owłosienia jest znana na całym świecie i stosowana od niepamiętnych czasów. Nic dziwnego zatem, że z biegiem czasu pojawiały się i pączkowały najróżniejsze jej formy, stosowano przeróżne metody i techniki usuwania niepożądanych włosów z całego ciała. Depilacja woskiem bikini french polega na pozostawieniu pionowego pasa włosów o szerokości około 3-4 centymetry i długości 6-7 centymetrów wzdłuż wzgórka łonowego. Pozostałe włosy zostają całkowicie usunięte. Ze względu na swój podłużny kształt pozostawionych włosów depilacja woskiem bikini french nazywana jest często żartobliwie „pasem startowym”. Do depilacji używa się wosku twardego albo pasków.

Jak to się zaczęło?

Depilacja woskiem bikini french spopularyzowana została przez modelki, gdy w latach osiemdziesiątych w modę weszły stroje kąpielowe o bardzo wąskim skrawku materiału w części środkowej, sięgające po bokach niemal do pasa, które wydłużały w ten sposób nogi i nadawały sylwetce smukły kształt. Moda na ten specyficzny dla lat osiemdziesiątych krój stroju kąpielowego dawno już przeminęła, ale french bikini wciąż utrzymuje się na topie. Może watro powrócić „jak za dawnych lat” i nieco poeksperymentować?

Nie tylko bikini french

Depilacja woskiem bikini french to tylko jedna z form depilacji praktykowanej w salonach kosmetycznych na całym świecie. Popularne jest również bikini brazylijskie i klasyczne, a także coraz bardziej rozpowszechniona depilacja jąder u mężczyzn. Wszystkie z wyżej wymienionych zabiegów, w tym również depilacja woskiem bikini french wykonywane są w salonach Tima for Wax na terenie całej Polski. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług w naszych salonach.