Depilacja woskiem bikini. Czy wiecie, że?…

Depilacja woskiem bikini staje się coraz powszechniejsza. Coraz więcej osób wybiera wakacje na egzotycznych wyspach, powszechnie lubiane i bardzo popularne jest również polskie morze. Chcemy wyglądać pięknie i dobrze prezentować się w stroju kąpielowym.

Ale czy umawiając się na zabieg depilacji zastanawialiście się, jak na depilację bikini zapatrują się członkowie innych kultur i religii? Czy wiecie, jak depilacja woskiem bikini postrzegana jest w różnych, odmiennych od naszego obszarach kulturowych? Czy wiecie, że…

Na wschodzie i na zachodzie

W wielu odłamach islamu usuwanie niechcianego owłosienia na ciele jest znane jako akt quasireligijny. Na początku dwudziestego wieku etnolodzy prowadzący badania w kulturach islamu zaobserwowali, że kobiety z grupy Hindu Nair usuwają sobie owłosienia na całym ciele, w tym w okolicach bikini, właśnie w kontekście wyznawanej przez siebie religii. W społeczeństwach zachodnich usuwanie owłosienia kobiecego ciała (z wyjątkiem włosów na głowie, rzęs i brwi) jest tradycyjnie uważane za właściwe, choć najczęściej dotyczy tylko tych miejsc, które nie są zasłonięte ubraniem.

Moda rządzi

Usuwanie owłosienia w okolicach bikini to jednak przede wszystkim konsekwencja zmian w modzie. Wiąże się one ze stopniowym zmniejszeniem się rozmiaru strojów kąpielowych. Wielki boom na depilację woskiem bikini odnotowano w szczególności po pojawieniu się na wybiegach stroju kąpielowego typu bikini w 1946 roku. Im bardziej skąpe stawały się stroje kąpielowe, tym więcej włosów trzeba było usuwać. Bardzo duże zmiany w tym zakresie wymusiło pojawienie się stroju kąpielowego z bardzo wąskim paskiem z przodu w latach osiemdziesiątych, równie duże zmiany wymusiło wylansowanie stringów, które odsłoniły pośladki.

Depilacja woskiem bikini – gdzie ją wykonać?

Pamiętajcie, by decydując się na zabieg depilacji woskiem bikini starannie wybrać salon, który odwiedzicie. Ważne są bowiem nie tylko profesjonalizm wykonania, ale także poczucie pełnego komfortu klienta podczas zabiegu oraz dyskrecja. Depilacja woskiem bikini dostępna jest w kilkudziesięciu salonach Time for Wax na terenie całej Polski. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!