Depilacja rąk, jak ją wykonać ciepłym woskiem?

Niechciane włoski na rękach można golić przy pomocy zwykłej maszynki. Wówczas jest to czynność łatwa, szybka, ale trzeba ją systematycznie powtarzać. Należy też dbać o ostrza golarki, w przeciwnym razie o zacięcie się nie będzie trudno. Oprócz tego mogą pojawić się dodatkowe problemy w postaci nieestetycznych krostek oraz wrastających włosków. Na szczęście można tego uniknąć korzystając z depilacji rąk za pomocą ciepłego wosku. W jaki sposób należy przygotować się do tego rodzaju zabiegu?

Nie używaj kosmetyków i wykonaj peeling

Depilacja woskiem rąk będzie skuteczna, jeśli włoski na powierzchni skóry osiągną minimum milimetr długości. W tym przypadku na dobę przed wykonaniem zabiegu należy przeprowadzić peeling w celu pozbycia się warstwy martwego naskórka. Na ten moment trzeba też zapomnieć o stosowaniu wszelkiego rodzaju kremu, balsamu czy też oliwek. Przed samym przystąpieniem do depilacji skórę warto zdezynfekować przy użyciu wacika nasączonego wodą utlenioną.

Depilacja woskiem rąk w warunkach domowych

W domu najlepiej, aby depilacja woskiem rąk została wykonana wieczorem, dzięki temu do rana skóra zregeneruje się, znikną zaczerwienienia i opuchnięcia. W pierwszej kolejności do urządzenia podgrzewającego należy włożyć wkład z woskiem. Odczekujemy około 20 minut, aż ulegnie on odpowiedniemu nagrzaniu. Wosk musi być płynny, dzięki czemu łatwo będzie można równomiernie rozprowadzić go na skórze rąk. Należy nakładać go z kierunkiem wzrostu włosków.

Jeszcze chwila i po bólu

W następnej kolejności można nałożyć pasek z tworzywa, wygładzić go i po chwili zdecydowanym ruchem zerwać go. W celu uniknięcia uszkodzenia skóry należy ciągnąć plaster pod kątem około 45°. Depilacja woskiem rąk przeprowadzana po raz pierwszy powinna odbywać się poprzez naklejanie paska na mniejsze fragmenty skóry. Warto zapamiętać, że tego rodzaju usuwanie włosów z rąk nie jest bardziej bolesne od tej samej czynności wykonywanej przy pomocy depilatora.