DEPILACJA BRAZYLIJSKA, CZYLI JAK SIĘ ODWAŻYĆ

Depilacja brazylijska zwana też brazylianą to rodzaj depilacji bikini o trochę poszerzonym repertuarze. Jest wykonywana różnymi metodami, ale klientki salonów kosmetycznych bardzo często decydują się na taką depilację wykonywaną za pomocą wosku. Ponieważ okolice bikini są dość wrażliwe, używa się do nich wosku o specjalnej recepturze. Taki wosk nie podrażnia skóry, ma niższą temperaturę podgrzewania i jest elastyczny (dzięki temu też łatwiej wydepilować nim trudno dostępne miejsca, takie jak pachwiny).

PACHWINY I NIE TYLKO

A jakie części ciała dokładnie obejmuje depilacja brazylijska? Są to: pachwiny, wzgórek łonowy, okolice odbytu i wargi sromowe. Brazyliana obejmuje też depilację woskiem ścieżki, czyli linii od wzgórka łonowego do pępka. Wszystkie wymienione części ciała to stałe elementy depilacji brazylijskiej – chociaż depilacja woskiem ścieżki nie zawsze jest konieczna, gdyż nie u wszystkich pań w tym miejscu rosną włosy. Ze względu na to, że brazyliana to usuwanie włosów z intymnych części ciała, wiele kobiet ma opory przed pójściem do kosmetyczki. Zupełnie niepotrzebnie – panie pracujące w profesjonalnych salonach są zaprawione w bojach i traktują ten zabieg jak każdy inny. Tym bardziej, że depilacja brazylijska jest bardzo popularna i korzysta z niej wiele kobiet (zwłaszcza w okresie letnim).

KROK PO KROKU

Aby zapewnić klientkom odpowiedni komfort i swobodę, salony kosmetyczne dbają o to, żeby panie, które przychodzą na depilację brazylijską, czuły się swobodnie i jak najmniej krępowały. Zanim kosmetyczka przystąpi do zabiegu, klientka będzie poproszona o skorzystanie z toalety i umycie miejsc, które będą depilowane. Dla większej wygody do dyspozycji pań zdecydowanych na brazylianę jest zazwyczaj przeznaczony bidet i środki myjące. Podczas samego zabiegu kosmetyczka jeszcze raz dla pewności zapyta, które części mają być depilowane i zdecyduje, czy jest konieczna depilacja woskiem ścieżki. Sam zabieg upłynie na pewno w miłej atmosferze i będzie (dla rozluźnienia klientki) okraszony miłą rozmową.