Czy mogę zrobić swój własny wosk do depilacji?

Nadmierne owłosienie ciała to dość powszechny problem. W przypadkach, kiedy niechciane włosy są ciemne i mocne szczególnie zależy nam na ich usunięciu. Istnieje wiele metod depilacji, ale w ostatnim czasie rośnie popularność woskowania. Za sprawą tej metody usuwamy nie tylko włosy, ale też ich cebulki. Efekt gładkiej skóry jest w stanie utrzymać się nawet do 4 tygodni. Niestety dla niektórych zabieg ten może okazać się zbyt kosztowny. Nie jest jednak to powód do zmartwień, wosk można wykonać samemu w domu.

Składniki do sporządzenia wosku

Własnoręcznie wykonany wosk do usuwania owłosienia nie stanowi dużego wydatku. W celu jego wytworzenia należy użyć łatwo dostępne produkty. Pierwszym z nich jest cukier, którego wystarczy jedna szklanka. Powinniśmy też sięgnąć po miód, którego ¼ szklanki dodajemy wraz z sokiem z połowy cytryny. Wszystkie produkty najlepiej wymieszać przy użyciu plastikowej łyżki w dużej misce. Przyrządzanie mieszanki należy zakończyć w chwili uzyskania jednolitej masy.

Przygotowanie wosku do depilacji

Mieszaninę należy umieścić w mikrofalówce na około 2-3 minuty. W przypadku, jeśli nie posiadamy wspomnianego urządzenia możemy składniki umieścić w garnku i podgrzewać na małym ogniu. Po podgrzaniu odstawiamy mieszankę i studzimy przez 10 minut. Pamiętajmy, aby wosk nie nanosić na skórę bezpośrednio po wyjęciu z mikrofalówki lub garnka, gdyż grozi to poparzeniem! Temperaturę wosku można sprawdzić na przegubie dłoni, jeśli okaże się odpowiednia, to możemy przystąpić do wykonania zabiegu.

Jak korzystać z wosku przyrządzonego w warunkach domowych?

Skórę przed depilacją należy odpowiednio przygotować. Jej powierzchnia musi być sucha, można ją też posypać talkiem. Za pomocą drewnianej łopatki nanosimy wosk i przystępujemy  do nakładania profesjonalnych pasków. Depilacja woskiem ramion oraz pozostałych stref ciała może mieć zróżnicowany próg bólu. Zminimalizowanie jego poziomu jest możliwe poprzez zerwanie plastrów zdecydowanym ruchem.