Czy depilacja woskiem jest bolesna?

Istnieją różne metody depilacji: laserowa, przy użyciu elektrolizy czy też wosku. Do najbardziej popularnych (ponieważ też najbardziej dostępnych cenowo) należy depilacja woskiem. Jest ona dość uniwersalna i w gabinetach kosmetycznych za pomocą tej metody depiluje się różne części ciała. Depilacja woskiem paska pomiędzy piersiami, piersi, nóg etc. na stałe są w ofercie wielu wyspecjalizowanych kosmetyczek. Metoda ta cieszy się też popularnością dzięki temu, że osłabia ona cebulki włosów i nie pozwala im odrastać z taką samą siłą, gęstością i grubością jak przed zabiegiem. Jednym z zarzutów co do usuwania włosów tą metodą jest to, że jest ona bolesna. A nie jest to niczym przyjemnym zwłaszcza przy depilacji woskiem paska pomiędzy piersiami, piersi czy brzucha – a więc miejsc wyjątkowo delikatnych. Czy rzeczywiście jest to prawdą?

ŁAGODNA DEPILACJA WOSKIEM

Depilacja woskiem (zwłaszcza części ciała, na których skóra jest delikatna) może wywoływać ból. Jednak dziś w gabinetach kosmetycznych stosuje się metody, które sprawiają, że zabieg jest bezbolesny. Jedną z nich jest używanie w czasie zabiegów znieczulających maści, a drugą – zastosowanie wosków o specjalnych recepturach. Czym się one charakteryzują? Oto kilka ich cech:

  • są naturalne, bo produkowane na bazie wosku pszczelego
  • bardzo elastyczne
  • nie przyklejają się do skóry
  • mają niską temperaturę topnienia
  • nie podrażniają – nawet przy parokrotnym nałożeniu na skórę.

Dzięki tym wszystkim cechom, uczucie bólu przy depilacji woskiem jest zredukowane do minimum. Dlatego też depilacja woskiem paska pomiędzy piersiami czy brzucha jest wykonywana właśnie przy użyciu tego rodzaju wosków.

DO ZOBACZENIA ZNÓW

Osoby, które raz zdecydowały się na depilację specjalnym woskiem o nazwie Magic Wax, chętnie wracają na następne zabiegi, gdyż nie kojarzą się one w ogóle z bólem. W porównaniu z depilacją zwykłym woskiem różnica jest kolosalna. Ta metoda nie podrażnia też skóry i nie trzeba po jej zastosowaniu zbyt dużo czasu poświęcać na dodatkową pielęgnacje skóry.