Brwi pod kontrolą

Depilacja stała się naszą codziennością. Możemy ją robić samodzielnie albo skorzystać z umiejętności specjalistów. Nieidealnie wydepilowane nogi czy pachy możemy ukryć pod nogawkami spodni, ale o twarz musimy dbać regularnie. 

Zadbaj o proporcje

Brwi w dużym stopniu wpływają na nasz wygląd – mogą stać się największą ozdobą twarzy, albo odbierać nam urodę. Dlatego tak ważna jest depilacja woskiem brwi. Ich wygląd powinien być dopasowany do kształtu twarzy. Jeżeli twarz charakteryzuje się mocnymi rysami, to brwi powinny być delikatne, aby dodać jej łagodności. Okrągłą twarz możemy wyszczuplić na różne sposoby – jednym z nich jest nadanie brwiom odpowiedniego kształtu. Nie powinny być zaokrąglone kształtu, a raczej proste i ostre, wówczas twarz wydaje się szczuplejsza i zyskuje lepsze proporcje. Delikatne, łukowate brwi powinny z kolei zdobić twarz kwadratową. Zbyt podłużną wizualnie skrócą brwi, które będę proste i gęste. Brwi przypominające kształtem jaskółkę w locie, będą się dobrze prezentować na twarzy o kształcie trójkąta. 

Kolor też ma znaczenie

Tylko nieliczne kobiety zostały przez naturę brwiami, które nie wymagają żadnej ingerencji, większość musi zatroszczyć się o ich regulację. Depilacja woskiem brwi to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ich nienaganny, dopasowany do kształtu twarzy wygląd. Podczas depilacji woskiem, niepożądane owłosienie usuwane jest wraz z cebulkami, dlatego zabieg ten charakteryzuje duża trwałość. Wosk usuwa także naskórek, dzięki czemu po depilacji skóra jest świeża i delikatna. Brwi, choć niewielkie, mogą w dużym stopniu wpłynąć na nasz wygląd. Nie tylko ich kształt ma na to wpływ, ale też kolor. Ładnie wydepilowanym brwiom możemy jeszcze nadać odpowiedni odcień. Często popełniany przez kobiety błąd to brwi zbyt czarne lub w innym intensywnym kolorze. Kobiety o ciemnych włosach mogą sobie pozwolić na ciemniejsze brwi, z kolei blondynki mogą pokusić o ich rozjaśnienie. Najlepiej ich regulację i depilację powierzyć profesjonalistom, którzy mają odpowiednie umiejętności i doświadczenie, a wszystkie zabiegi przeprowadzają z wykorzystaniem wysokiej jakości kosmetyków.