Depilacja woskiem miejsc intymnych pod historyczną lupą

Depilacja woskiem miejsc intymnych to nie jest bynajmniej wynalazek naszych czasów. Ludzie pozbywali się nadmiaru owłosienia już w starożytności! A być może nawet wcześniej, choć świadectwa tego rodzaju aktywności nie zachowały się. Dbałość o wygląd zewnętrzny ma na prawdę długą historię!

Człowiek potrzebuje wyłącznie jeść i spać? Bynajmniej! Ma poza tym wiele różnych potrzeb i pragnień. Chce, między innymi pięknie wyglądać i dobrze prezentować się przed innymi.

Już starożytni…

Ludzie różnych społeczeństw i miejsc na ziemi od dawna starają się wyeliminować nadmiar włosów rosnących na ciele, czy to ze względów estetycznych, czy starając się sprostać nakazom religii i kultury, czy próbując dostosować się do wymagań społecznych. Niemałe znaczenie, gdy w grę wchodzi usuwanie włosów, ma też kwestia higieny osobistej. Włosy znacznie utrudniają utrzymanie jej na odpowiednim poziomie. Jak dowiadujemy się z kart historii mężczyźni usuwali włosy już w 1500 roku przed naszą erą. W jaki sposób to robili? I to udało się ustalić na podstawie źródeł! Do tego celu używali specjalnie przyrządzanych mikstur, w których skład wchodziły m.in. krew różnych zwierząt, tłuszcz hipopotama czy tuszy żółwia oraz szereg innych składników pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i mineralnego. Jednym z najstarszych sposobów na pozbycie się owłosienia była depilacja woskiem miejsc intymnych i pozostałych części ciała.

Depilacja woskiem miejsc intymnych? To już było!

Czy domyślacie się, kto w czasach starożytnych stosował wosk do depilacji? Była to jedna z najpiękniejszych i najbardziej zaradnych kobiet świata – Kleopatra. Władczyni Egiptu eliminowała niechciane włosy za pomocą pasków delikatnych tkanin zanurzonych w gorącym wosku. Ale metod usuwania włosów z ciała było wówczas znacznie więcej. Co ciekawe, w czasach antycznych znane były już depilatory chemiczne, uważane za współczesny wynalazek. Proces usuwania włosów poprzez rozkład chemiczny ma historię dłuższą niż mogliście się spodziewać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *